Delaware County Kennel Club, Inc.
York, PA
2015-03-14
Posted by: dsw
Total Entry: 2419
Best In Show
- Judge: Dr. Clyde E Shaw
- Breed: English Setter
- Name: GCH Stargaze’R ‘N Wingfield Wait Wait Don’T Tell
Reserve Best In Show
- Judge: Dr. Clyde E Shaw
- Breed: Samoyed
- Name: CH Pebblesrun Play It Again Ham
Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Debra L Davis
- Entry: 26
- Class: Master
- Name: Brooke Moyer
- Breed: Boxer
Sporting Group
- Judge: G. Timothy Doxater
- Entry: 441
- Breed: English Setter
- Name: GCH Stargaze’R ‘N Wingfield Wait Wait Don’T Tell
- Breed: Irish Setter
- Name: GCH Kellyglen’s Twilight Affair
- Breed: English Cocker Spaniel
- Name: GCH Foxwoods Luck Of Cashell
- Breed: Gordon Setter
- Name: CH Brynbar Tamarach Sonic Boom JH
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Joan Goldstein
- Entry: 436
- Breed: Whippet
- Name: CH Sporting Fields Shameless
- Breed: Black and Tan Coonhound
- Name: GCH Bayaway Jersey’s Due Process Of Law
- Breed: Bloodhound
- Name: GCH Flessner’s International S’Cess
- Breed: Saluki
- Name: GCH Takara The Time Is Now
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Larry F. Mackai
- Entry: 521
- Breed: Samoyed
- Name: GCH Pebblesrun Play It again Ham
- Breed: Akita
- Name: GCH CR-Wicca’s Trade Secret
- Breed: Neapolitan Mastiff
- Name: GCH Ironwood’s Paparrazi
- Breed: Newfoundland
- Name: GCH Cypress Bay’s Big Sur
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Betsy Dale
- Entry: 136
- Breed: Russell Terrier
- Name: CH DBF Woodsong Mayflower Madame
- Breed: Skye Terrier
- Name: Gleannatan Oh My Goodness
- Breed: Rat Terrier
- Name: CH Crosswind The Big Man In Town
- Breed: Staffordshire Bull Terrier
- Name: CH Bonnair’s Notorious D.O.G.
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Dr Daniel Dowling
- Entry: 283
- Breed: Smooth Coat Chihuahua
- Name: GCH Sonnus Filho (Sanchez)
- Breed: Pekingese
- Name: CH Pequest General Tso
- Breed: Shih Tzu
- Name: GCH Hallmark Jolei Rocket Power
- Breed: Italian Greyhound
- Name: CH Marchwind Barbara Ann
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mrs. Carol Kniebusch Noe
- Entry: 276
- Breed: French Bulldog
- Name: CH Iacta Alea Est De La Bete
- Breed: Chow Chow
- Name: GCH Chowlamar Rebelrun Mr. Kidd CGC
- Breed: Standard Poodle
- Name: GCH Gala Brighton Lakridge Relfections Of Me
- Breed: Dalmatian
- Name: GCH Spotted Bliss Oreo Delight
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Leah James
- Entry: 248
- Breed: Bearded Collie
- Name: GCH Dunhill Steeler Nation
- Breed: Briard
- Name: CH Deja Vu Popsakadoo It Is What It Is
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCH Collinswood Sparks Fly
- Breed: Australian Cattle Dog
- Name: GCH SF Adams The Chosen One
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Mr. Larry F. Mackai
- Entry: 6
- Breed: Miniature American Shepherd
- Name: Legacy’s Tiny Dancer