South Hills Kennel Club
Morgantown, WV
2021-05-01
Posted by: Mike Szabo
Best In Show
- Judge: Ms. Joanne M. Buehler
-
Breed: Beagle (over 13″)
- Name: GCH Kazuri’s All I Want For Christmas
Reserve Best In Show
- Judge: Ms. Joanne M. Buehler
-
Breed: Newfoundland
- Name: GCH Pouch Cove’s Alright Alright Alright
Junior Showmanship
- Judge: Mr. William deVilleneuve
- Entry: 12
- Class: Master
- Name: Sarah Fox
- Breed: Rough Collie
Best In Show: Nat’l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Jeffery M. Bazell
-
Breed: American Eskimo Dog
- Name: GCHG Anana’s Rhinestone Cowboy CA CGCA TKN FDC
Sporting Group
- Judge: Ms. Dyane M. Baldwin
- Entry: 233
1st Place
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCH Cerise Bonanza
2nd Place
- Breed: Black Cocker Spaniel
- Name: CH Encore N Kazuyo Queen’s I’ll Do Anything
3rd Place
- Breed: English Cocker Spaniel
- Name: GCHP K’Mander Dawnglow Arnage
4th Place
- Breed: Brittany
- Name: GCH Brigadier Shamrock All Silver Stars
Hound Group
- Judge: Mr. Raymond V. Filburn Jr.
- Entry: 121
1st Place
- Breed: Beagle (over 13″)
- Name: GCH Kazuri’s All I Want For Christmas
2nd Place
- Breed: Beagle (13″ and under)
- Name: CH Maple Ridge K-Run I’ve Got A Secret
3rd Place
- Breed: Portuguese Podengo Pequeno
- Name: GCHS Ketka’s Free Thinker
4th Place
- Breed: Greyhound
- Name: CH Grandcru Clos Beylesse
Working Group
- Judge: Mrs. Barbara Dempsey Alderman
- Entry: 150
1st Place
- Breed: Newfoundland
- Name: GCH Pouch Cove’s Alright Alright Alright
2nd Place
- Breed: Boxer
- Name: GCHP Rummer Run N Maximus Commander In Chief
3rd Place
- Breed: Portuguese Water Dog
- Name: GCHG Far Away Black Star CGC TKI
4th Place
- Breed: Standard Schnauzer
- Name: GCH Mistic’s Magic Moon
Terrier Group
- Judge: Dr. Valeria Rickard
- Entry: 66
1st Place
- Breed: West Highland White Terrier
- Name: GCHG Crystal Boy De La Pomme
2nd Place
- Breed: Norfolk Terrier
- Name: CH Juslyn Choptank Dream On Tenterra
3rd Place
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCH Absolutely Smitten
4th Place
- Breed: Scottish Terrier
- Name: GCH Peabar P.S. I Love You
Toy Group
- Judge: Mr. Jeffery M. Bazell
- Entry: 166
1st Place
- Breed: Italian Greyhound
- Name: CH Integra Maja Beach Please!
2nd Place
- Breed: English Toy Spaniel (Blenheim & Prince)
- Name: CH Ringo Star Of Nevskogo Hobbita
3rd Place
- Breed: Havanese
- Name: GCHS Zona Rosa’s In A New York Minute
4th Place
- Breed: Maltese
- Name: CH Martin’s Time Bomb Puff
Non-Sporting Group
- Judge: Mrs. Linda Hurlebaus
- Entry: 104
1st Place
- Breed: Tibetan Spaniel
- Name: CH Judo’s Shantideva At Kan Sing
2nd Place
- Breed: French Bulldog
- Name: GCHS Chaselands Matthew Moss
3rd Place
- Breed: American Eskimo Dog
- Name: GCHP Anana’s Frozen Tundra CGC
4th Place
- Breed: Boston Terrier
- Name: CH D’Cypher’s Maybe It’s Maybelline? @ To-Sa
Herding Group
- Judge: Mr. Raymond V. Filburn Jr.
- Entry: 157
1st Place
- Breed: Puli
- Name: CH Cordmaker Punchinello
2nd Place
- Breed: Border Collie
- Name: GCHG Sporting Fields Aeirs Above CGC TKN FDC THDN PT
3rd Place
- Breed: Briard
- Name: GCH Popsakadoo Deja Vu London Fog CGC
4th Place
- Breed: Australian Shepherd
- Name: CH Coolmoor’s It’s A Bull Market
Best in Miscellaneous Class
Share This Story, Choose Your Platform!