Park Shore Kennel Club, Inc.
Grayslake, IL
2021-06-10
Posted by: Lynn Meyer
Best In Show
- Judge: Mr. Luc Boileau
-
Breed: Pomeranian
- Name: GCHP Empee’s Cyber Monday
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Luc Boileau
-
Breed: Old English Sheepdog
- Name: CH Wynsilot Ain’t Misbehavin’
Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Patricia (Pat) Hastings
- Entry: 17
- Class: Open Senior
- Name: Connor Maplethorpe
- Breed: Harrier
Best In Show: Nat’l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Charles L. Olvis
-
Breed: Bernese Mountain Dog
- Name: GCH Vida’s Whale Of A Time
Sporting Group
- Judge: Mrs. Cindy Vogels
- Entry: 142
1st Place
- Breed: Labrador Retriever
- Name: GCH Lakeside Fairlane Darcee
2nd Place
- Breed: Chesapeake Bay Retriever
- Name: GCHG Sandbar’s Hardcore Hank MH
3rd Place
- Breed: Flat-Coated Retriever
- Name: CH Gamekeepers Sir Mickey
4th Place
- Breed: Clumber Spaniel
- Name: CH Chiffon Rocket Man
Hound Group
- Judge: Mr. Charles L. Olvis
- Entry: 83
1st Place
- Breed: Wirehaired Dachshund
- Name: GCHB Daybreak’s Country Kisses W
2nd Place
- Breed: Beagle (over 13″)
- Name: GCHB Kazuri’s All I Want For Christmas
3rd Place
- Breed: Whippet
- Name: GCHG Starline Windborn Classique
4th Place
- Breed: Afghan Hound
- Name: GCHS Taji Better Man Mazshalna CGC
Working Group
- Judge: Ms. Lee Whittier
- Entry: 191
1st Place
- Breed: Alaskan Malamute
- Name: GCHP Onak’s Touch Of Gold
2nd Place
- Breed: Kuvasz
- Name: GCH Edera Glacier The Power Of Mo’ne
3rd Place
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHB Jager’s Perfectly Designed For Silhouette
4th Place
- Breed: Black Russian Terrier
- Name: GCHG Liliya Vita Ineke CGC
Terrier Group
- Judge: Ms. Melinda L. Lyon
- Entry: 64
1st Place
- Breed: Norfolk Terrier
- Name: GCH Hikari Of Forest Scene Jp
2nd Place
- Breed: Russell Terrier
- Name: GCH Anroal Vega Sicilia
3rd Place
- Breed: Scottish Terrier
- Name: CH Anstamm Maryscot Black Thistle
4th Place
- Breed: Miniature Schnauzer
- Name: GCHG Carmel Just In Case
Toy Group
- Judge: Mrs. Patricia (Pat) Hastings
- Entry: 77
1st Place
- Breed: Pomeranian
- Name: GCHP Empee’s Cyber Monday
2nd Place
- Breed: Papillon
- Name: GCH Wingssong This Could Be Love
3rd Place
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: Granasil Golden Delicious
4th Place
- Breed: Pug
- Name: GCHB Bre-Z Manor Poco Kngz Babalu
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. Rick Gschwender
- Entry: 60
1st Place
- Breed: Standard Poodle
- Name: GCHB Dawin Heart’s Desire
2nd Place
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHS Barberry Hillwood Hot Child In The City
3rd Place
- Breed: Coton de Tulear
- Name: GCH Amanda Amber Of Glory Fox
4th Place
- Breed: French Bulldog
- Name: CH Evergreen’s Space Sailor
Herding Group
- Judge: Ms. Elizabeth Muthard
- Entry: 87
1st Place
- Breed: Old English Sheepdog
- Name: CH Wynsilot Ain’t Misbehavin’
2nd Place
- Breed: Smooth Collie
- Name: GCH Thorndale Locust Hill Gallant Lad
3rd Place
- Breed: Border Collie
- Name: GCHB Brittemar’s Be Merry
4th Place
- Breed: Polish Lowland Sheepdog
- Name: GCH Stonebrook Never Say Never To Tramperus
Best in Miscellaneous Class
Share This Story, Choose Your Platform!