Marshfield Area Kennel Club
Marshfield, WI
2021-07-25
Posted by: Lynn Meyer
Best In Show
- Judge: Mr. Douglas A. Johnson
-
Breed: Newfoundland
- Name: GCH Seabrook’s Good Will Ambassador
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Douglas A. Johnson
-
Breed: Miniature Schnauzer
- Name: GCH Laroh’s I Ain’t Kidding
Junior Showmanship
- Judge: Mr. Richard J. Berger
- Entry: 15
- Class: Open Intermediate
- Name: Miya Brown
- Breed: American Staffordshire Terrier
Best In Show: Nat’l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Shalisa D. Neely
-
Breed: American Staffordshire Terrier
- Name: GCHB Corralitos Tracking The Storm
Sporting Group
- Judge: Ms. Karen J Hynek
- Entry: 116
1st Place
- Breed: Vizsla
- Name: GCH Dps Ffth Element RN
2nd Place
- Breed: Clumber Spaniel
- Name: CH Chiffon Rocket Man
3rd Place
- Breed: American Water Spaniel
- Name: Kei-rin’s Gunsmoke
4th Place
- Breed: Irish Setter
- Name: Redridge Noble Empress Of The Night
Hound Group
- Judge: Mr. Richard J. Berger
- Entry: 36
1st Place
- Breed: Wirehaired Dachshund
- Name: GCHS DC Kadell’s OK Handsome Not Pretty W
2nd Place
- Breed: Whippet
- Name: GCH Upper Mountain Violet’s Are Blue V Devlynn
3rd Place
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: Taylor Made Out Of Mckenzie Two MC SC
4th Place
- Breed: Treeing Walker Coonhound
- Name: CH Lost Heritage Polaris When In Rome
Working Group
- Judge: Ms. Shalisa D. Neely
- Entry: 96
1st Place
- Breed: Newfoundland
- Name: GCH Seabrook’s Good Will Ambassador
2nd Place
- Breed: Rottweiler
- Name: CH Vanity’s Favorite Dealy sin Envy
3rd Place
- Breed: Saint Bernard
- Name: CH Brandauridge Big Easy
4th Place
- Breed: Boxer
- Name: GCH Mason Hill’s & Woodside’s Juku Blue Sensation
Terrier Group
- Judge: Mr. Ken J. Murray
- Entry: 31
1st Place
- Breed: Miniature Schnauzer
- Name: GCH Laroh’s I Ain’t Kidding
2nd Place
- Breed: Australian Terrier
- Name: GCHS Temora Steal My Heart CA TKN
3rd Place
- Breed: Norfolk Terrier
- Name: GCH Hikari Of Forest Scene Jp
4th Place
- Breed: Scottish Terrier
- Name: Talisman Distant Thunder
Toy Group
- Judge: Mr. Fred C. Bassett
- Entry: 58
1st Place
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: Keeva Playing for Keeps
2nd Place
- Breed: Havanese
- Name: Honor Adelheid Double Stuff
3rd Place
- Breed: Papillon
- Name: Sleepy Creek’s Scotch N Water
4th Place
- Breed: Japanese Chin
- Name: GCH Ennistar’s Rossyp Zvezd
Non-Sporting Group
- Judge: Ms. Shalisa D. Neely
- Entry: 74
1st Place
- Breed: Lhasa Apso
- Name: GCH Xeralane’s Shut Up And Kiss Me
2nd Place
- Breed: Schipperke
- Name: GCHB Owyhee’s The Labyrinth At Daydream
3rd Place
- Breed: Dalmatian
- Name: CH Paceaway Eye Liner
4th Place
- Breed: Keeshond
- Name: GCHB Kj’s Like A Boss ATT
Herding Group
- Judge: Mr. Fred C. Bassett
- Entry: 73
1st Place
- Breed: Bearded Collie
- Name: GCH Now And Then Watermark Cruisin At Kelkary
2nd Place
- Breed: Entlebucher Mountain Dog
- Name: GCHG Neo Of Brunswick CGCA RN TKP
3rd Place
- Breed: Old English Sheepdog
- Name: GCHB Pettibone’s Pretty In Pink
4th Place
- Breed: Cardigan Welsh Corgi
- Name: GCHB Keerocka’s Ocean Front Property @FB CA
Best in Miscellaneous Class
Share This Story, Choose Your Platform!