121218_Pancho_wwg120618_cloud_wwg121218_wilma_wwg121218_oscar_wwg121218_Shakespeare_wwg121218_Tango_wwg121218_Prince_wwg121218_RIOT_wwg121218_Maverick_wwg121218_wwg_Nina121218_Faggia_wwg112918_Lloyd_wwg121218_Casino_wwg120618_Nathan_wwg121218_Harvey_wwg120618_isla_wwg120618_Bono_wwg120618_Utter_wwg120618_bruno_wwg120618_paige_wwg

Travis County Kennel Club Belton, TX 2020-09-07

Posted by: Lynn Meyer

Total Entry: 1296

Best In Show

  • Judge: Mrs. Patricia A. Sosa
    • Breed: ---
    • Name: ---

Reserve Best In Show

  • Judge: Mrs. Patricia A. Sosa
    • Breed: ---
    • Name: ---

Junior Showmanship

Not offered.

Best In Show: Nat'l Owner Handled Series

Not offered.

Reserve Junior Showmanship

Not offered.

Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series

Not offered.

Sporting Group

  • Judge: Ms. Helen Dorrance
  • Entry: 203
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Hound Group

  • Judge: Mr. Luis F. Sosa
  • Entry: 176
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Working Group

  • Judge: Mr. Luis F. Sosa
  • Entry: 224
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Terrier Group

  • Judge: Ms. Lee Whittier
  • Entry: 110
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Toy Group

  • Judge: Ms. Lee Whittier
  • Entry: 201
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Non-Sporting Group

  • Judge: Mr. Darryl Vice
  • Entry: 130
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Herding Group

  • Judge: Mrs. Linda Hurlebaus
  • Entry: 214
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Best in Miscellaneous Class

  • Judge: Mrs. Linda Hurlebaus
  • Entry: 214
    • Breed: Biewer Terrier
    • Name: Irish Jazz Dzhaga CM6


Unofficial results and subject to change

The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.