Plum Creek Kennel Club of Colorado Aurora, CO 2021-06-12

Posted by: Diana Wilson

Total Entry: 953

Best In Show

  • Judge: Mrs. Linda Hurlebaus
    • Breed: Boxer
    • Name: GCHG Galaroc N Black dymond's Gonna Get Real

Reserve Best In Show

  • Judge: Mrs. Linda Hurlebaus
    • Breed: Rough Collie
    • Name: GCHS Aryggeth's Shake Down PT

Junior Showmanship

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • Class: ---
    • Name: ---
    • Breed: ---

Best In Show: Nat'l Owner Handled Series

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • Breed: ---
    • Name: ---

Reserve Junior Showmanship

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • Class: ---
    • Name: ---
    • Breed: ---

Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • Breed: ---
    • Name: ---

Sporting Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Hound Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Working Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Terrier Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Toy Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Non-Sporting Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Herding Group

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • 1st Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      2nd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      3rd Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

      4th Place

    • Breed: ---
    • Name: ---

Best in Miscellaneous Class

  • Judge: ---
  • Entry: ---
    • Breed: ---
    • Name: ---


Unofficial results and subject to change

The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.