Cabrillo Kennel Club, Inc. Valley Center, CA 2021-07-25
Posted by: Lawrence Cornelius
Total Entry: 995
Best In Show
- Judge: Mr. Ronald Freeman
- Breed: Weimaraner
- Name: GCHP Simpatico Journey Of Thrills
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Ronald Freeman
- Breed: Newfoundland
- Name: GCHS Oceano Darbydale's Flash Gordon, Saviouroftheuniverse
Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Debbie Cambell-Freeman
- Entry: 17
- Class: Open Senior
- Name: Brielle Villarreal
- Breed: Bulldog
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Kenneth E. Berg
- Entry: ---
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCH Hillhaven Show Off For Hermes Au Dela Des Mers
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Debbie Cambell-Freeman
- Entry: 17
- Class: Open Senior
- Name: Myanna Blake
- Breed: Siberian Husky
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Kenneth E. Berg
- Entry: ---
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHS Hollyhock Go Figure CGC
Sporting Group
- Judge: Mr. Kenneth E. Berg
- Entry: 100
- Breed: Weimaraner
- Name: GCHP Simpatico Journey Of Thrills
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHS Ramblewood Time In A Bottle
- Breed: English Setter
- Name: CH Indian Bend Pamir California Dreamin
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHG 24KT Seasons A Star Is Born
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mrs. Eva E. Berg
- Entry: 150
- Breed: Grand Basset Griffon Vendeen
- Name: GCHB Sidekick's Life Is a Highway
- Breed: Basenji
- Name: GCH Jasiri-Sukari Cap-Tin Obvious
- Breed: Norwegian Elkhound
- Name: GCH Republik's Murder She Wrote
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCHP Whirlaway's Diablo's Bare Knuckle Brawler
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. John C Ramirez
- Entry: 252
- Breed: Newfoundland
- Name: GCHS Oceano Darbydale's Flash Gordon, Saviouroftheuniverse
- Breed: Boxer
- Name: GCHP Irondale's The Legend Exists
- Breed: Saint Bernard
- Name: GCHS Lasquite's Ian Of Rolando CGC
- Breed: Greater Swiss Mountain Dog
- Name: GCHS Cedarcoves Geordie Rodeo Next Generation
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mrs. Pamela B. Peat
- Entry: 53
- Breed: Staffordshire Bull Terrier
- Name: Adorabull Hammerhead Enters The Water
- Breed: Border Terrier
- Name: GCHP Lindi's Heavenly Scottish Delight
- Breed: Miniature Schnauzer
- Name: GCHS Caramel Sky High Wish Upon A Star
- Breed: Colored Bull Terrier
- Name: CH Legendary Prince Of Fire
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mrs. Donnelle Richards
- Entry: 174
- Breed: Silky Terrier
- Name: GCH Altmark A Slice Of Heaven
- Breed: Papillon
- Name: GCHB La Ren Ph Jasper In The Moonlight
- Breed: Pomeranian
- Name: GCHG Kali N Summerwind Power Of One
- Breed: Pug
- Name: GCHP Nirvana's Skittles
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mrs. Eva E. Berg
- Entry: 111
- Breed: Dalmatian
- Name: GCHP Spotlight Where We Left Off For Amethyst
- Breed: Tibetan Terrier
- Name: GCHS Rinchen's Magical Illusion
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCHG Sabe's The Sky's The Limit
- Breed: Shiba Inu
- Name: GCHG Jogoso's Wild West At Pendragon
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Ms. Gloria Kerr
- Entry: 148
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCH Bon Idee's Quantico Looking For Top Gun
- Breed: Border Collie
- Name: GCHG Allymoon Curtain Call To Gladwyn
- Breed: Polish Lowland Sheepdog
- Name: CH Ponadto Lord Of Winterfell
- Breed: Bergamasco
- Name: GCH Loriana Di Valle Scriva
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.