Greater Muskegon Kennel Club Kalamazoo, MI 2021-11-12
Posted by: Sandra D'Andrea
Total Entry: 1127
Best In Show
- Judge: Mrs. Barbara Dempsey Alderman
- Breed: Samoyed
- Name: GCHP Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
Reserve Best In Show
- Judge: Mrs. Barbara Dempsey Alderman
- Breed: Golden Retriever
- Name: CH Laws Fantastic Ride
Junior Showmanship
- Judge: Mr. Del Richards
- Entry: 18
- Class: Master
- Name: Jacob Waters
- Breed: Miniature Pinscher
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Del Richards
- Entry: 396
- Breed: Wire Fox Terrier
- Name: GCHB Tes Notorious Highlander
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mr. Del Richards
- Entry: 18
- Class: ---
- Name: Luke Waters
- Breed: Wire Fox Terrier
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Del Richards
- Entry: 396
- Breed: Bullmastiff
- Name: GCH Saxmark'NStonehills Power Play
Sporting Group
- Judge: Mr. Del Richards
- Entry: 185
- Breed: Golden Retriever
- Name: CH Laws Fantastic Ride
- Breed: English Setter
- Name: CH Fairray 'N Wingfield Make Up Your Mind
- Breed: German Shorthaired Pointer
- Name: GCHG Tsara Bella Strega
- Breed: ASCOB Cocker Spaniel
- Name: GCHB Kenwoods On A Wing And A Prayer
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mrs. Donnelle Richards
- Entry: 110
- Breed: Basset Hound
- Name: GCH Set-A-Part Absolute O'Lomarol Hounds
- Breed: Borzoi
- Name: GCH Aria's Man On Fire CGCA CGCU TKI
- Breed: Norwegian Elkhound
- Name: GCHG Silhouette's Hope Solo
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCH Glasscreek Doc Chaser Of Orion CA
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Houston Clark
- Entry: 163
- Breed: Samoyed
- Name: GCHP Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
- Breed: Kuvasz
- Name: GCH Ederra's Glacier The Power Of Mo'Ne
- Breed: Newfoundland
- Name: GCHS Oceanodarbydales Flash Gordon Saviouroftheuniverse
- Breed: Alaskan Malamute
- Name: GCH Polaron's Don't Stop Believe N RN CGCA CGCU
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. James G. Reynolds
- Entry: 72
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCHS High Mtn Red Red Wine!
- Breed: Irish Terrier
- Name: GCHB Blaesing's Catching Fire To The Wind
- Breed: Miniature Bull Terrier
- Name: CH Aberdeen Spitfire Calling Norman Picklestripes @ BS
- Breed: Welsh Terrier
- Name: Brynmawr Night Music
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mrs. Donnelle Richards
- Entry: 196
- Breed: Shih Tzu
- Name: GCHB Olive's Grove Lord Fitzroy
- Breed: Pug
- Name: GCHP Casa Blanca's Fighting Irish
- Breed: Maltese
- Name: GCHG Seabreeze That One Particular Harbor
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: GCHS KBPride Perle Cuff Link
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mrs. Houston (Toddie) Clark
- Entry: 140
- Breed: Bulldog
- Name: GCHP Irresistibull Winter Is Coming Of Danditops
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHP Encores Once Upon A Dream
- Breed: French Bulldog
- Name: Danall's Never-Never Give Up
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCHG QB And Hickory Hill's Grand Tradition
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mr. Dana P. Cline
- Entry: 160
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHP Northbay Xsell That's A Wrap DJ
- Breed: German Shepherd Dog
- Name: GCHG Hammersmith Heathcliff Heathcliff
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: GCH Coventry Music Of The Night
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCHB I'm Special Sequel's Guided Missile
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.