Wine Country Kennel Club Napa, CA 2021-11-14
Posted by: Greg McCarthy
Total Entry: 1082
Best In Show
- Judge: Carl Liepmann
- Breed: ---
- Name: ---
Reserve Best In Show
- Judge: Carl Liepmann
- Breed: ---
- Name: ---
Junior Showmanship
- Judge: Mr. Bryan Martin
- Entry: 11
- Class: Open Senior
- Name: Brielle Villarreal
- Breed: Bulldog
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr Ted Eubank
- Entry: 412
- Breed: ---
- Name: ---
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mr. Bryan Martin
- Entry: 11
- Class: ---
- Name: ---
- Breed: ---
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr Ted Eubank
- Entry: 412
- Breed: ---
- Name: ---
Sporting Group
- Judge: Pam Lambie
- Entry: 155
- Breed: Black Cocker Spaniel
- Name: GCH Southdown Carousel Favored Son
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHG 24KT Seasons A Star Is Born
- Breed: Curly-Coated Retriever
- Name: GCHB Tephra Edge Of Winter
- Breed: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
- Name: CH Kd's Big Kodiak In The Sky
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mrs. Linda Riedel
- Entry: 271
- Breed: Standard Schnauzer
- Name: GCHG Crivitz Humphrey Bogart Von Diable
- Breed: Black Russian Terrier
- Name: GCHP Russian Bears Play It Again Sam For Old Times Sake RN
- Breed: Siberian Husky
- Name: GCHP Topaz Wildfire for UmunhumTHDN
- Breed: Samoyed
- Name: GCHB Bark Bark's I Like Ike
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Ms. Christine Erickson
- Entry: 120
- Breed: Wire Fox Terrier
- Name: CH Hampton Court Steele Skylord
- Breed: Standard Manchester Terrier
- Name: GCHP Noble's Random Reaction At Toria
- Breed: Border Terrier
- Name: GCHS Meadowlake High Times
- Breed: Miniature Schnauzer
- Name: Joker Land's Lady Rose
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: ---
- Name: ---
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Debra Gschwender
- Entry: 106
- Breed: German Shepherd Dog
- Name: GCHB Top Hat N Suboja's Strawberry Wine V. Legend HT FDC BCAT CGC TKN
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: Comspirito Ewe Herd Em
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCHP Ace's Chain Reaction HXAS HXAD HXBD
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: GCHS Cambrian Ruby Tuesday At Gaitway
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.