Laramie Kennel Club, Inc. Laramie, WY 2022-05-30
Posted by: Diana Wilson
Total Entry: 667
Best In Show
- Judge: Ms. Denny C. Mounce
- Breed: Old English Sheepdog
- Name: GCHB Bugaboo's Let It Be
Reserve Best In Show
- Judge: Ms. Denny C. Mounce
- Breed: Finnish Spitz
- Name: GCHS Badgerden's Big Bark Theory
Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Judi Bendt
- Entry: 37
- Class: Open Senior
- Name: Casey Walker
- Breed: Shiba Inu
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mrs. Judi Bendt
- Entry: 287
- Breed: ---
- Name: ---
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mrs Judi Bendt
- Entry: 37
- Class: Master
- Name: Jade Chase
- Breed: Miniature Pinscher
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mrs. Judi Bendt
- Entry: 287
- Breed: ---
- Name: ---
Sporting Group
- Judge: Mrs. Linda M. Riedel
- Entry: 87
- Breed: Pointer
- Name: GCHG Solivia's Defining Moment At Playlist
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHS Tamarack All That Jazz AJP OAP NA NAJ RE BN DS TKN CGC
- Breed: Chesapeake Bay Retriever
- Name: GCHS Valhalla's Commander-In-Chief
- Breed: Brittany
- Name: CH Trio's Happiest Place On Earth
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mrs. Linda M. Riedel
- Entry: 79
- Breed: Whippet
- Name: GCHP Starline Windborn Classique
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCHP Aziza's High Roller By Presidio
- Breed: Otterhound
- Name: GCHS Dekenchar's Howlaway's Leader Of The Pack
- Breed: Beagle (over 13")
- Name: GCH Trulisco Mirray I Reckon So
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mrs Judith A. Brown
- Entry: 141
- Breed: Samoyed
- Name: GCHG Azteca's John Denver At Summit
- Breed: Bernese Mountain Dog
- Name: GCHB Adesa's Better With Butter N Tallpine
- Breed: Tibetan Mastiff
- Name: GCHS Drakyi Dreamland Big Red Dog
- Breed: Black Russian Terrier
- Name: GCH Sparta-Naissur I'm No One To Be Trifled With
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. Sidney L. Marx
- Entry: 49
- Breed: Scottish Terrier
- Name: GCHG Chyscott's The Greatest Showman
- Breed: Miniature Schnauzer
- Name: GCHS Laroh's I Ain't Kidding
- Breed: Miniature Bull Terrier
- Name: GCHG Menusha's Pancho Villa
- Breed: Skye Terrier
- Name: GCHB Royalist Yon's Heart In The Highland Royals
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mrs. Judi Bendt
- Entry: 83
- Breed: Pekingese
- Name: GCHG Dunkirk Just One More Time
- Breed: Miniature Pinscher
- Name: GCHB Charkara Sadie In Red @ Sabrie
- Breed: Pomeranian
- Name: GCHB Tntis Turn On The Lights
- Breed: Italian Greyhound
- Name: GCHB Pinnacle Chatterbox At Sundowner CGCA
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr John Constantine-Amodei
- Entry: 87
- Breed: Finnish Spitz
- Name: GCHS Badgerden's Big Bark Theory
- Breed: Chinese Shar-Pei
- Name: GCH Good Fortune Good and Ready II
- Breed: Keeshond
- Name: GCHS Sherwood's Singing In The Rain At Keeshond
- Breed: French Bulldog
- Name: GCHS Veritas' 1 More Round
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mrs. Judi Bendt
- Entry: 103
- Breed: Old English Sheepdog
- Name: GCHB Bugaboo's Let It Be
- Breed: Miniature American Shepherd
- Name: GCHG Anthology's I'm Not Fake News CGC ATT
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCH Ghostwind Etched In Stone At Donlee
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: CH Ranch Country Zero Fox Given
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.