Fort Worth Kennel Club Fort Worth, TX 2023-03-26

Posted by: Jill Bell

Total Entry: 1745

Best In Show

  • Judge: Mr Robert J Shreve
    • Breed: West Highland White Terrier
    • Name: GCHB Leman Ulysse

Reserve Best In Show

  • Judge: Mr Robert J Shreve
    • Breed: Australian Shepherd
    • Name: GCHP LK Michigan I'm Yours

Junior Showmanship

  • Judge: Dr Sophia Kaluzniacki
  • Entry: 38
    • Class: Master
    • Name: Campbell Schlagel
    • Breed: Wire Fox Terrier

Best In Show: Nat'l Owner Handled Series

  • Judge: Dr Steve Keating
  • Entry: 573
    • Breed: Old English Sheepdog
    • Name: GCHS Love'n Stuff Londonaire On The Road Again

Reserve Junior Showmanship

  • Judge: Dr Sophia Kaluzniacki
  • Entry: 38
    • Class: Master
    • Name: Demery Livingston
    • Breed: Brittany

Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series

  • Judge: Dr Steve Keating
  • Entry: 573
    • Breed: Saluki
    • Name: Blue Nile Majestic Copper

Sporting Group

  • Judge: Mrs Susan St John-Brown
  • Entry: 237
    • 1st Place

    • Breed: Irish Setter
    • Name: GCHG Galewinns Bringing Down The House

      2nd Place

    • Breed: Golden Retriever
    • Name: GCH Dynasty's Oughtabe Master Of The Sea DJ DN CGC

      3rd Place

    • Breed: English Setter
    • Name: GCHS Wingfield 'N Chebaco Link to Bridgewood

      4th Place

    • Breed: Vizsla
    • Name: GCHB Evangeline's Charming Troubadour

Hound Group

  • Judge: Mr Randy E Garren
  • Entry: 246
    • 1st Place

    • Breed: Borzoi
    • Name: GCHG Elista's Cross My Heart

      2nd Place

    • Breed: Whippet
    • Name: GCHP Starline Winborn Classique

      3rd Place

    • Breed: Saluki
    • Name: GCHP Aurora's Rhythm of My Heart

      4th Place

    • Breed: Ibizan Hound
    • Name: GCHB Aliki The Frond Files

Working Group

  • Judge: Mrs Joan M Zielinski
  • Entry: 294
    • 1st Place

    • Breed: Saint Bernard
    • Name: GCHG Brandauridge Big Easy CGC

      2nd Place

    • Breed: Doberman Pinscher
    • Name: GCHS Alcher Tmac Toil & Trouble V Gentry

      3rd Place

    • Breed: Mastiff
    • Name: GCHP Southport Ares God Of War

      4th Place

    • Breed: Boxer
    • Name: GCHG Can-Cia And Marlburl's King Of Swing

Terrier Group

  • Judge: Mr Harold Tatro III
  • Entry: 147
    • 1st Place

    • Breed: West Highland White Terrier
    • Name: GCHB Leman Ulysse

      2nd Place

    • Breed: Airedale Terrier
    • Name: GCHS Sherwood CK Dexter Haven

      3rd Place

    • Breed: Norwich Terrier
    • Name: GCHS Den-Mar's Dressed To Party

      4th Place

    • Breed: Wire Fox Terrier
    • Name: GCHG Fox-Haus Game on at Foxhollow

Toy Group

  • Judge: Mr Robert E Hutton
  • Entry: 231
    • 1st Place

    • Breed: English Toy Spaniel (Blenheim & Prince)
    • Name: GCHB Ringo Star Of Nevskogo Hobbita

      2nd Place

    • Breed: Maltese
    • Name: GCHG ILove Rhapsody Always Full Of Wisdom

      3rd Place

    • Breed: Pug
    • Name: Bre-Z Brazos River Purple Reign

      4th Place

    • Breed: Papillon
    • Name: GCHG Anabelle Beautiful

Non-Sporting Group

  • Judge: Mrs Donnelle Richards
  • Entry: 194
    • 1st Place

    • Breed: Tibetan Spaniel
    • Name: GCHP Lantana's Time To Talk At Bradmar CGC

      2nd Place

    • Breed: Bulldog
    • Name: GCHP Cherokee Legend Encore

      3rd Place

    • Breed: Chinese Shar-Pei
    • Name: GCHG Good Fortune Good & Ready II

      4th Place

    • Breed: Keeshond
    • Name: CH Allante's Always In The Spotlight

Herding Group

  • Judge: Mrs Danelle Brown
  • Entry: 330
    • 1st Place

    • Breed: Australian Shepherd
    • Name: GCHP LK Michigan I'm Yours

      2nd Place

    • Breed: Cardigan Welsh Corgi
    • Name: GCHP XIV Karat Come Hell Or High Water CGCA TKN

      3rd Place

    • Breed: Miniature American Shepherd
    • Name: GCHG Anthology's I'm Not Fake News CGC ATT

      4th Place

    • Breed: Rough Collie
    • Name: GCHS Heatherfield Black Tie Affair

Best in Miscellaneous Class

  • Judge: Mr Robert J Shreve
  • Entry: 4
    • Breed: Danish-Swedish Farmdog
    • Name: Doubleg's Yemanjas Play The Game


Unofficial results and subject to change

The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.