Conejo Kennel Club City of Industry, CA 2024-04-20
Posted by: Lawrence Cornelius
Total Entry: 1127
Best In Show
- Judge: Mr. Ronald Freeman
- Breed: Havanese
- Name: GCHP Wynmark's Les Bijouxs Rock'n Rolz at Reverie
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Ronald Freeman
- Breed: Border Terrier
- Name: CH Meadowlake Chrome Plated Heart
Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Donelle Richards
- Entry: 18
- Class: Master
- Name: Alexis Lopez
- Breed: Doberman Pinscher
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Bridget Brown
- Entry: ---
- Breed: Boxer
- Name: GCH Wyndridge N Breka's Social Butterfly
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Donelle Richards
- Entry: 18
- Class: Open Senior
- Name: Tatum Bartlett
- Breed: Petit Basset Griffon Vendeen
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Bridget Brown
- Entry: ---
- Breed: French Bulldog
- Name: GCH Reveries Midnight Moon's Bloom
Sporting Group
- Judge: Mr. Eugene Blake
- Entry: 193
- Breed: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
- Name: GCHS RedMoon's Sexy Son Of A Duck WC
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCH Verdoro's The Border Is Closed
- Breed: Brittany
- Name: GCH Banner Mountain's Where Dreams Are Born JH
- Breed: Weimaraner
- Name: CH Simpatico Hollaback Girl
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mr. D. Scott Pfeil
- Entry: 149
- Breed: Petit Basset Griffon Vendeen
- Name: GCH M & M Stellar Hot Mess Express
- Breed: Basenji
- Name: GCH Jasiri-Sukari Cap-Tin Obvious
- Breed: Bloodhound
- Name: CH Quiet Creek's Hot Toddy
- Breed: Sloughi
- Name: Bahja Du Soleil TKN
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Del Richards
- Entry: 196
- Breed: Standard Schnauzer
- Name: GCHB Morgenwald's Reach for the Sky V Katon FDC CGCA
- Breed: Samoyed
- Name: CH Bark Bark N Marino's Route Runner
- Breed: Boxer
- Name: GCHP Irondale's The Legend Exists
- Breed: Saint Bernard
- Name: GCH PNW's Legendary Movie
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. Jon R. Cole
- Entry: 94
- Breed: Border Terrier
- Name: CH Meadowlake Chrome Plated Heart
- Breed: Norwich Terrier
- Name: GCHB Foxbriar's National Pinnacle from Itsy Bitsy
- Breed: Irish Terrier
- Name: GCHB Rockledge Knock On Wood At Thornton's
- Breed: Staffordshire Bull Terrier
- Name: Sequoias Fallen Giant
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mrs. Debbie Cambell-Freeman
- Entry: 154
- Breed: Havanese
- Name: GCHP Wynmark's Les Bijouxs Rock'n Rolz at Reverie
- Breed: Pomeranian
- Name: GCHB Tokie Time After Time
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: GCH Cottfordcourt Zander
- Breed: Japanese Chin
- Name: GCHS Royalsilk's You Oughta Know
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. Jon R. Cole
- Entry: 186
- Breed: Shiba Inu
- Name: GCHS Jogo's Justified FDC
- Breed: Tibetan Terrier
- Name: GCHB Player's Alitara Magic In the Air
- Breed: Dalmatian
- Name: GCHB Spotlight No Filter Needed At Amethyst
- Breed: French Bulldog
- Name: GCHB Banyan Homewood Fly Me To The Moon
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mrs. Linn Klingel Brown
- Entry: 137
- Breed: Old English Sheepdog
- Name: GCHS Love'N Stuff One For The Road
- Breed: Border Collie
- Name: GCHS Wedgewood Sierra Eternal Storm Of Beauty
- Breed: Briard
- Name: CH Mon Amies Pants On Fire
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCHB Terra's Utterly Priceless
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.