Warren County Kennel Club of Ohio Hamilton, OH 2015-05-22
Posted by: Sydney Good
Total Entry: 579
Best In Show
- Judge: Bettyanne Hale
- Breed: Beagle (13" and under)
- Name: CH Torquay Midnight Victory
Reserve Best In Show
- Judge: Bettyanne Hale
- Breed: English Setter
- Name: GCH Stargaze'R 'N Wingfield Wait Wait Don'T Tell
Junior Showmanship
- Judge: Bettyann Hale
- Entry: 14
- Class: Open Intermediate
- Name: Alec Clark
- Breed: Vizsla
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Bettyann Hale
- Entry: 182
- Breed: Belgian Sheepdog
- Name: CH Sarron Witchy Woman
Reserve Junior Showmanship
- Judge: ---
- Entry: ---
- Class: ---
- Name: ---
- Breed: ---
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Sporting Group
- Judge: Tom Hale
- Entry: 93
- Breed: English Setter
- Name: GCH Stargaze'R 'N Wingfield Wait Wait Don'T Tell
- Breed: Golden Retriever
- Name: Rioosobroxden Wrestle With The Figures Of Easthill
- Breed: Flat-Coated Retriever
- Name: GCH Gamekeepers Prince Charming RN JH
- Breed: Vizsla
- Name: GCH Lorac Grouse Points Pink Diamond
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: William Usherwood
- Entry: 100
- Breed: Beagle (13" and under)
- Name: CH Torquay Midnight Victory
- Breed: Afghan Hound
- Name: GCH Shalomar Maestro's Masterpiece
- Breed: Saluki
- Name: GCH Starlite-Karob's Shaken Not Stirred
- Breed: Greyhound
- Name: Grandcru Rombauer
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Alberto Berrios
- Entry: 105
- Breed: Boxer
- Name: GCH Mephisto's Speak Of The Devil
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCH Kamterra's Legato
- Breed: Rottweiler
- Name: GCH Avatar Cosmic Storm
- Breed: Greater Swiss Mountain Dog
- Name: GCH Seneca's Collective Soul CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Melinda Lyon
- Entry: 58
- Breed: Parson Russell Terrier
- Name: GCH Foxbend Colour Me More
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCHP Hampton Court Broxden What In Carnation
- Breed: West Highland White Terrier
- Name: GCH White Oaks Invincible Snowplow
- Breed: Welsh Terrier
- Name: GCH Brynnmawr 'N Seaplume's Built Tough
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mrs. Terry Berrios
- Entry: 74
- Breed: Toy Manchester Terrier
- Name: GCHG Cottage Lake's Our Lady Of fatima
- Breed: Italian Greyhound
- Name: GCH Marchwind Barbara Ann
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: CH Hillwood Tin Star
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Ann Hearn
- Entry: 80
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCH Barberry's Take A Chance On Me
- Breed: Lhasa Apso
- Name: CH Samara Marquis Mr. Muscles
- Breed: Standard Poodle
- Name: Natilies Super Freak
- Breed: Tibetan Spaniel
- Name: GCH Kan Sing's Po-Ba-Ri At Arundina
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: William Usherwood
- Entry: 61
- Breed: Finnish Lapphund
- Name: GCH Lumiturpa Tapakka
- Breed: Briard
- Name: GCH Deja Vu Popsakadoo Grin & Bear It
- Breed: Australian Shepherd
- Name: CH Copperridge's Unforgettable
- Breed: Bearded Collie
- Name: CH Wildwood's Kinikia Hear Me Roar
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.