Cen-Tex Kennel Club, Inc. Belton, TX 2020-09-26
Posted by: Lynn Meyer
Total Entry: 931
Best In Show
- Judge: Mr. John Schoeneman
- Breed: Lhasa Apso
- Name: CH Ta Sen Westgate Livin In The Spotlight
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. John Schoeneman
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCH Wendorf's One 'Der Boy V Ruler
Junior Showmanship
Not offered.
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mrs. Debra L. Thornton
- Entry: 310
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCH Spotlights The Longest Ride
Reserve Junior Showmanship
Not offered.
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mrs. Debra L. Thornton
- Entry: 310
- Breed: Smooth Dachshund
- Name: Bren-Dach's Quiet Whisper V Bessdachs SS
Sporting Group
- Judge: Mrs. Debra L. Thornton
- Entry: 140
- Breed: Vizsla
- Name: GCH Heelmark Shikari's Saint Roch At Woodspring
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCH Crownroyal's Just My Cuppa Tea
- Breed: Gordon Setter
- Name: GCHP Saranac Tipsy Laird
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHS Goldrox Time For A Star
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mrs. Debra L. Thornton
- Entry: 144
- Breed: Saluki
- Name: GCHS Issibass's Llarkin
- Breed: Borzoi
- Name: GCHG Soyara's Devilish Delilah
- Breed: Beagle (13" and under)
- Name: GCH Bujos Redd Devils Buffalo trace Set The Stan
- Breed: Pharaoh Hound
- Name: CH Anubis Karnak Elle MacPherson
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Jay Richardson
- Entry: 110
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCH Wendorf's One 'Der Boy V Ruler
- Breed: Mastiff
- Name: GCHB Rocking Oaks Divine Titan CGCA
- Breed: Standard Schnauzer
- Name: GCHG Justa Go All The Way
- Breed: Siberian Husky
- Name: GCH Nikaluk N Koba's Shall We Dance?
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Ms. Denny C. Mounce
- Entry: 88
- Breed: Norwich Terrier
- Name: GCHG Barnstable Ripple Effect
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: Grand Paramont B-Antonio Banderas (El Salvador)
- Breed: Kerry Blue Terrier
- Name: GCHB Dornick's Eighties Revival
- Breed: Scottish Terrier
- Name: GCHS McKinley Scots Debonair Beau Tie
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mrs. Nancy D Simmons
- Entry: 202
- Breed: Pomeranian
- Name: GCHB Teenage Dream Of Hangaram
- Breed: Shih Tzu
- Name: CH Zephyr Irresistible
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: GCHP Roi L Man In The Moon
- Breed: Pekingese
- Name: GCH Livanda Del Potro
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. John Schoeneman
- Entry: 103
- Breed: Lhasa Apso
- Name: CH Ta Sen Westgate Livin In The Spotlight
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHS Dognew's St Bow
- Breed: French Bulldog
- Name: GCHS Arborhill's Xmark Dream Angel Of Goldshield
- Breed: Keeshond
- Name: GCHS Evolution's Know When To Hold 'Em
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mrs. Nancy Eilks
- Entry: 13
- Breed: Puli
- Name: GCH Piroskai The Woodlands TX At Pajkos CGC NAP NJP
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHB Silverwood Flambe' Of Limelight
- Breed: Berger Picard
- Name: GCH Montague De La Vie En Rose At BWK
- Breed: Pumi
- Name: GCHG Italianstyle Casper
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Mrs. Debra L. Thornton
- Entry: 11
- Breed: Biewer Terrier
- Name: Ola De Gras Very Wonderful Wins CM3
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.