Tri-Star Kennel Club of Williamson County, Tennessee Lebanon, TN 2020-10-11
Posted by: Mike Szabo
Total Entry: 1913
Best In Show
- Judge: Mr. Robert E. Hutton
- Breed: Welsh Terrier
- Name: GCHG Brightluck Money Talks
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Robert E. Hutton
- Breed: Pekingese
- Name: CH Pequest Wasabi
Junior Showmanship
- Judge: Ms. Lillanna Apollos
- Entry: 29
- Class: Master
- Name: Taylor Blankenship
- Breed: Toy Manchester Terrier
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Carol Pyrkosz
- Entry: ---
- Breed: Standard Poodle
- Name: GCHS Chase Jovial En Vogue
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Ms. Lillanna Apollos
- Entry: 28
- Class: Open Senior
- Name: Alec Clark
- Breed: English Springer Spaniel
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Carol Pyrkosz
- Entry: ---
- Breed: Scottish Deerhound
- Name: GCH Cu Liath Vanguard JC
Sporting Group
- Judge: Mrs. Sheila Smith
- Entry: 303
- Breed: Golden Retriever
- Name: CH KIngslanding's Dream In Pink Mansion
- Breed: German Shorthaired Pointer
- Name: GCHB Legacyk Freiheit Only Prettier
- Breed: Flat-Coated Retriever
- Name: GCHB Argon's Percival Proctor Baxter CGC
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHP Cerise Bonanza
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mrs. Molly Martin
- Entry: 322
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCHP Lyonnese Blueprint Of A Legend
- Breed: Bluetick Coonhound
- Name: GCHP Evenstar-Wesridge's One Hail Of A Man
- Breed: Greyhound
- Name: CH Grandcru Clos Beylesse
- Breed: Longhaired Dachshund
- Name: GCHP Brownwood RT's Peace On Earth SL CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mrs. Patricia (Pat) Hastings
- Entry: 283
- Breed: Boxer
- Name: GCHP Cinnibon's Bedrock Bombshell
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: CH Aquarius The Legend Continues Alcher
- Breed: Black Russian Terrier
- Name: GCHP Oles Ognennij zver CGCU
- Breed: Alaskan Malamute
- Name: GCH Onan's Passing The Torch
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. John P. Wade
- Entry: 173
- Breed: Welsh Terrier
- Name: GCHG Brightluck Money Talks
- Breed: Scottish Terrier
- Name: GCHG Whiskybae Haslemere Habanera
- Breed: Soft Coated Wheaten Terrier
- Name: GCH Adako Micky Mouse Club House
- Breed: Cairn Terrier
- Name: GCHP Cairndale Argyle Swedish Fusion
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Ms. Carol Pyrkosz
- Entry: 284
- Breed: Pekingese
- Name: CH Pequest Wasabi
- Breed: Affenpinscher
- Name: GCHG Tamarin Tattoo
- Breed: English Toy Spaniel (Blenheim & Prince)
- Name: GCHS Southdown Ready Set Reign
- Breed: Japanese Chin
- Name: GCHS Cin-Don Dear Evan Hansen
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mrs. Patricia (Pat) Hastings
- Entry: 223
- Breed: Tibetan Spaniel
- Name: GCHG Judo's Shantideva At Kan Sing
- Breed: Bulldog
- Name: Rocyn's I Want It All In Bright Lights
- Breed: Chinese Shar-Pei
- Name: GCHP Majesty Legaxy Asia's Crown Jewel
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCHG QB and Hickory Hills Grand Tradition
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mrs. Patricia (Pat) Hastings
- Entry: 325
- Breed: Spanish Water Dog
- Name: GCHG Emanuell Wavelet
- Breed: Pyrenean Shepherd
- Name: GCHG Isaby De Terra-Blue
- Breed: Bearded Collie
- Name: GCHS Now And Then Watermark Cruisin At Kelkary
- Breed: Beauceron
- Name: GCHS Odds Maker Of Prairie Crest
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Mr. Robert E. Hutton
- Entry: 4
- Breed: Biewer Terrier
- Name: Windsong's Believe
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.