Stephenville Kennel Club of Texas Belton, TX 2020-10-15
Posted by: Sue Vroom
Total Entry: 988
Best In Show
- Judge: Mrs. Patti Widick Neale
- Breed: Miniature Bull Terrier
- Name: GCHG Menusha's Pancho Villa
Reserve Best In Show
- Judge: Mrs. Patti Widick Neale
- Breed: Wirehaired Dachshund
- Name: GCHP J-Walk's Pink Diamond SW
Junior Showmanship
- Judge: Dawn Gabig
- Entry: ---
- Class: Open Senior
- Name: Ariella Harris
- Breed: Doberman Pinscher
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Rodney R Merry
- Entry: 246
- Breed: Border Terrier
- Name: Lndi's Washed By The Water
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Dawn Gabig
- Entry: ---
- Class: Open Senior
- Name: Madison Schlagel
- Breed: Newfoundland
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Rodney R Merry
- Entry: 246
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: CH Circle Games Single Vintage RN CGCA CGCU
Sporting Group
- Judge: Mrs. Suzanne Dillin
- Entry: 204
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHG Wynmoor Interstellar
- Breed: German Shorthaired Pointer
- Name: GCHB Fieldfine Legends Of The Past JH
- Breed: English Cocker Spaniel
- Name: Dragonstar Tejasvalle Foolish Pleasure
- Breed: German Wirehaired Pointer
- Name: CH RNR Windmill Wireworks West Wind
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mr. Christopher Tilghman Neale
- Entry: 139
- Breed: Wirehaired Dachshund
- Name: GCHP J-Walk's Pink Diamond SW
- Breed: Basset Hound
- Name: GCH Reveille's-Bujo's Major League
- Breed: Grand Basset Griffon Vendeen
- Name: GCHB Sidekick's Life Is a Highway
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCHP Aziza's High Roller By Presidio
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Dr. Andrea Bradford
- Entry: 130
- Breed: Standard Schnauzer
- Name: GCHG BCB Yamada Proud Patriot
- Breed: German Pinscher
- Name: GCHS French's Pride Trophy Hunter
- Breed: Bernese Mountain Dog
- Name: Mountainair's Xtreme Priestess of the Golden Flame
- Breed: Giant Schnauzer
- Name: GCHG Lagniappe's From The Mountains To The Bayou
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Dr. Andrea Bradford
- Entry: 73
- Breed: Miniature Bull Terrier
- Name: GCHG Menusha's Pancho Villa
- Breed: American Staffordshire Terrier
- Name: CH LBK's Horton Hears A Who!
- Breed: Border Terrier
- Name: GCHS Lndi's Eye On It
- Breed: Norwich Terrier
- Name: CH Itsy Bitsy Thistledown Tickle Me Tickle You
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mr. Rodney R Merry
- Entry: 187
- Breed: Long Coat Chihuahua
- Name: GCHS Timeless Stella By Starlight Aero
- Breed: Affenpinscher
- Name: GCHG Tamarin Tattoo
- Breed: Pomeranian
- Name: GCHB Teenage Dream Of Hangaram
- Breed: Toy Poodle
- Name: CH Custom's Smokin' Hot
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. Rodney R Merry
- Entry: 108
- Breed: Tibetan Terrier
- Name: GCH Barnstorm Blue Blood Royalty By Dzine
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHG Belle Creek's Take Me Away
- Breed: Bulldog
- Name: GCHP Diamond Gold Majesu Pisko Bull's
- Breed: Dalmatian
- Name: Hispot's Prismatic Purple
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mr. Christopher Tilghman Neale
- Entry: 130
- Breed: Miniature American Shepherd
- Name: GCHB Dynasty Dance To The Music
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHG Empyrean Copperridge Paint By Numbers
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: CH Karisma's Classic Image of Kismet
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: CH Stepaside Not Becoming My Mother
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.