Treasure Coast Kennel Club of Florida, Inc. Ocala, FL 2020-11-06
Posted by: Mike Szabo
Total Entry: 1265
Best In Show
- Judge: Mrs. Patricia A. Sosa
- Breed: Great Dane
- Name: GCHG Landmark-Divine Acres Kiss Myself, I'm So Pretty
Reserve Best In Show
- Judge: Mrs. Patricia A. Sosa
- Breed: Welsh Terrier
- Name: GCHG Brightluck Money Talks
Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Linda Clark
- Entry: 20
- Class: Open Senior
- Name: Jessica Braatz
- Breed: English Setter
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Linda L. Reece
- Entry: 301
- Breed: Giant Schnauzer
- Name: Fanta C's Inspiring Adventure
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Linda Clark
- Entry: 19
- Class: Open Senior
- Name: Madison Schlagel
- Breed: Newfoundland
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Linda L. Reece
- Entry: 301
- Breed: Xoloitzcuintli
- Name: CH Ivoss Gold Luxe
Sporting Group
- Judge: Ms. Elizabeth Muthard
- Entry: 222
- Breed: Black Cocker Spaniel
- Name: GCHG Xotica N Bib "N" Tux One Shining Moment
- Breed: Brittany
- Name: GCHP Brigadier Shamrock All Silver Stars
- Breed: Lagotto Romagnolo
- Name: GCHG Kan Trace Very Cheeky Chic
- Breed: German Wirehaired Pointer
- Name: GCH Wirewick Make Mine A Double
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mr. Charles L. Olvis
- Entry: 189
- Breed: Beagle (over 13")
- Name: GCHG Fetch & Smell Jack Tripper
- Breed: Whippet
- Name: GCHB Sporting Fields Bravo CGC OA AXJ OF
- Breed: Saluki
- Name: GCHG Excelsior Sundara Time Is A River
- Breed: Petit Basset Griffon Vendeen
- Name: GCH Mirepoix's She's Got The Hammer
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Jay Richardson
- Entry: 247
- Breed: Great Dane
- Name: GCHG Landmark-Divine Acres Kiss Myself, I'm So Pretty
- Breed: Rottweiler
- Name: GCHG Cammcastle's Stagecoach Ringo Kid V Cimmeron RN CGCA TKN
- Breed: Giant Schnauzer
- Name: GCHS HiStyle's How Far I'll Go
- Breed: Portuguese Water Dog
- Name: GCHP Far Away Black Star CGC TKI
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Ms. Linda L. Reece
- Entry: 107
- Breed: Welsh Terrier
- Name: GCHG Brightluck Money Talks
- Breed: American Staffordshire Terrier
- Name: GCH Carmichael's Gigi Hadid
- Breed: Scottish Terrier
- Name: GCHG Whiskybae Haslemere Habanera
- Breed: Kerry Blue Terrier
- Name: GCH Kilgawny Total Anarchy TG
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mr. Richard LeBeau
- Entry: 189
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: GCHS Chocoletto Du Chateau Noblesse
- Breed: Chinese Crested
- Name: GCHG Kaylen's Vivid Imagination From MyAngel-Cristall
- Breed: Toy Fox Terrier
- Name: GCHS Kallmee The Aerialist
- Breed: Pomeranian
- Name: Starfire's Blush
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. Charles L. Olvis
- Entry: 132
- Breed: Tibetan Terrier
- Name: GCH Barnstorm Blue Blood Royalty By Dzine
- Breed: Miniature Poodle
- Name: GCH Danfour Keep The Madness Rolling
- Breed: Dalmatian
- Name: GCHS Spotlight Tequila Sunrise Bret D
- Breed: Tibetan Spaniel
- Name: GCHG Judo's Shantideva At Kan Sing
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mrs. Carrie A. Chase
- Entry: 167
- Breed: German Shepherd Dog
- Name: GCHG Woodside's Arabella
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHP Stonehaven Bayshore Secret Sauce
- Breed: Icelandic Sheepdog
- Name: GCHG Woodland Realm's Red Sky At Night RN NF OA OAJ DN
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: Capri Brogan Summer Breeze
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Mrs. Linda Clark
- Entry: 2
- Breed: Russian Toy
- Name: Tiny Comrades Mighty Kea
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.