Jacksonville Dog Fanciers' Association, Inc. Ocala, FL 2021-11-13
Posted by: Mike Szabo
Total Entry: 1312
Best In Show
- Judge: Mr. James A. Fehring
- Breed: Boxer
- Name: GCHP KP-Burlwood Who's Lookin' Now
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. James A. Fehring
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCHG Pinnacle Broxden Lickety Split
Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Karen Scholz
- Entry: 24
- Class: Open Senior
- Name: Elizabeth Skaggs
- Breed: Basenji
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Desmond J. Murphy
- Entry: 437
- Breed: Giant Schnauzer
- Name: GCHG Spicerack's Shotgun Rider CGCA TKN
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Karen Scholz
- Entry: 23
- Class: Open Senior
- Name: Karli Pixley
- Breed: Golden Retriever
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. Desmond J. Murphy
- Entry: 437
- Breed: Saluki
- Name: GCH DC Baha Baharian Storm SC
Sporting Group
- Judge: Dr. Jill Warren
- Entry: 232
- Breed: Brittany
- Name: GCHP Brigadier Shamrock All Silver Stars
- Breed: Lagotto Romagnolo
- Name: GCHG Kan Trace Very Cheeky Chic
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHG Chestnut Then Came You
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHS Tropical's Shanghai Sunset Flash CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Ms. Dianne Kroll
- Entry: 201
- Breed: Beagle (over 13")
- Name: GCHG Fetch & Smell Jack Tripper
- Breed: Afghan Hound
- Name: GCH CharterOak Traxx Of Grandeur
- Breed: Whippet
- Name: GCHB Karasar's Inferno
- Breed: American Foxhound
- Name: CH Whit's Bluegrass Billie
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Garry K. Newton
- Entry: 239
- Breed: Boxer
- Name: GCHP KP-Burlwood Who's Lookin' Now
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHG Aquarius The Legend Continues Alcher CGC
- Breed: Newfoundland
- Name: GCHS Kloofbear's Cosmic Moonbeam From Heaven CGC ATT
- Breed: Samoyed
- Name: CH Sunshine & Cristal's Toast To Tyme
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. Desmond J. Murphy
- Entry: 132
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCHG Pinnacle Broxden Lickety Split
- Breed: Lakeland Terrier
- Name: GCHS Paisley Notwithstanding
- Breed: Kerry Blue Terrier
- Name: GCHP BlueCrush Freedom And Whiskey!
- Breed: American Staffordshire Terrier
- Name: GCHP Lbk's Rebel And Proud Party Crasher
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Ms. Marcie S. Dobkin
- Entry: 200
- Breed: Pomeranian
- Name: GCH Pomsadmirers Premium Jaguar Edition
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: CH Legacy Blind Justice
- Breed: Smooth Coat Chihuahua
- Name: Superiority Complex Lipetskih Ozer
- Breed: Papillon
- Name: CH Show Elveras Primavera
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mrs. Karen Scholz
- Entry: 170
- Breed: Standard Poodle
- Name: Kaylen's That's My Story Of Oz
- Breed: Tibetan Terrier
- Name: GCH Barnstorm Blue Blood Royalty By Dzine
- Breed: Keeshond
- Name: GCH Pandora The Magnificent Seven CGC RI
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCHG Asurebet's Cheers To Onyx
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mrs. Nancy J. Eilks
- Entry: 133
- Breed: German Shepherd Dog
- Name: GCHG Woodside's Arabella
- Breed: Old English Sheepdog
- Name: Blueshadow Gator's Full Moon
- Breed: Belgian Tervuren
- Name: GCH Kanna's Night Blossom RN TKI CGCA CGCU
- Breed: Border Collie
- Name: GCHP Rising Star's Happy One TKI CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: 1
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.