Caddo Kennel Club of Texas Marshall, TX 2021-11-14
Posted by: Jill Bell
Total Entry: 588
Best In Show
- Judge: Mrs Mary B Napper
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCH La Chanson's Quarter After One
Reserve Best In Show
- Judge: Mrs Mary B Napper
- Breed: Shih Tzu
- Name: CH Zephyr Irresistibly Wicked
Junior Showmanship
- Judge: Mrs Mary B Napper
- Entry: 9
- Class: Open Senior
- Name: Ariella Harris
- Breed: Doberman Pinscher
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Dr Terill S Udenberg
- Entry: 218
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: JBK El Elegido (Gutierez)
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mrs Mary B Napper
- Entry: 9
- Class: Open Intermediate
- Name: Luke Norman
- Breed: Smooth Coat Chihuahua
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Dr Terill S Udenberg
- Entry: 218
- Breed: Siberian Husky
- Name: GCH Shannara's Dances With Stormy Heart's Desire CGC
Sporting Group
- Judge: Dr Terill S Udenberg
- Entry: 80
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHS Amica & Blueprint Take 'Em By Storm SDHF
- Breed: English Setter
- Name: GCHB Camellia Love Is Here To Stay
- Breed: Vizsla
- Name: GCH Heelmark Shikari's Saint Roch At Woodspring
- Breed: Black Cocker Spaniel
- Name: GCHS D & D Hill Country's Out Of Inc
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Dr Terill S Udenberg
- Entry: 71
- Breed: Beagle (13" and under)
- Name: GCHG Breica's Partytime Girl@Greatland
- Breed: Wirehaired Dachshund
- Name: Bodhisattva Vom Dornerhaus
- Breed: Whippet
- Name: Lonestar's God Of War
- Breed: Borzoi
- Name: GCH Wolfblitz The Red Rocker
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr John S Lucas
- Entry: 48
- Breed: Great Dane
- Name: GCHG Sasmac N VZtop Louisiana Bayou Boy
- Breed: Siberian Husky
- Name: GCHB Mirage's I Don't Dress Off The Rack
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHB Starlaine Gone Platinum
- Breed: Kuvasz
- Name: GCHB Glacier Ederra Escape to Vegas
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Dr Steve Keating
- Entry: 40
- Breed: Rat Terrier
- Name: GCHB Felixville's Skippin CJ Ring Of Fire
- Breed: Russell Terrier
- Name: GCHS Aimhi The Sundance Kid @ Windmill
- Breed: Staffordshire Bull Terrier
- Name: GCH Irresistibull's Ride The Thunder
- Breed: Welsh Terrier
- Name: Bayleigh's Big Money
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mr Bradley Odagiri
- Entry: 135
- Breed: Shih Tzu
- Name: CH Zephyr Irresistibly Wicked
- Breed: Papillon
- Name: GCHP Valifyre Freespirit Icy Sparks
- Breed: Toy Manchester Terrier
- Name: GCHS Doubletree Touchstone Hot Toddy
- Breed: Long Coat Chihuahua
- Name: GCHS Chedon's Stuart Little At Cabaret
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr Bradley Odagiri
- Entry: 79
- Breed: Standard Poodle
- Name: CH Bar-None Kalan Lawyers And Money
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHS Dognew's St Bow
- Breed: Miniature Poodle
- Name: GCHB Sandstorm Anagel Best Dressed
- Breed: French Bulldog
- Name: Moretti Bull Arphrodite
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Dr Steve Keating
- Entry: 68
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCH La Chanson's Quarter After One
- Breed: Australian Cattle Dog
- Name: GCHP Stock Options Bet Ya Didn't See Me Comin' PT
- Breed: Miniature American Shepherd
- Name: GCHP Love That Jimmy Fallon CM
- Breed: Cardigan Welsh Corgi
- Name: GCHP XIV Karat A Date To Remember CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Mrs Mary B Napper
- Entry: 4
- Breed: Mudi
- Name: Occr Adventure Seeker
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.