Dubuque Kennel Club Madison, WI 2021-11-19
Posted by: Lynn Meyer
Total Entry: 1263
Best In Show
- Judge: Ms. Linda Robey
- Breed: Samoyed
- Name: GCHP Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
Reserve Best In Show
- Judge: Ms. Linda Robey
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHS Dognew's St Bow
Junior Showmanship
- Judge: Lloyd Graser Jr.
- Entry: 20
- Class: Open Senior
- Name: Cassidy L. Hayes
- Breed: Pug
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
Not offered.
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Lloyd Graser Jr.
- Entry: 20
- Class: Open Senior
- Name: Catherine Tamburrino
- Breed: Beagle (over 13")
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
Not offered.
Sporting Group
- Judge: Mr. Bradley Jenkins
- Entry: 271
- Breed: American Water Spaniel
- Name: GCH Beavercreek's Waterway River Crossing
- Breed: Gordon Setter
- Name: CH Beaconfield bellagio Exclamation
- Breed: Curly-Coated Retriever
- Name: GCHS Riverwatch Blazin Hot Mac And Cheese CGC
- Breed: English Setter
- Name: GCHS Ciara N' Honeygait Belle Of The Ball CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mr. John Wade
- Entry: 113
- Breed: English Foxhound
- Name: GCH Monocacy Bend's Lady Of The Chase
- Breed: Scottish Deerhound
- Name: CH Lehigh Joss
- Breed: Greyhound
- Name: GCHS Sky Hi Hunt Song Of Fire And Ice
- Breed: Sloughi
- Name: GCH Itri Ocerico
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mrs. Patricia Trotter
- Entry: 247
- Breed: Samoyed
- Name: GCHP Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
- Breed: Mastiff
- Name: GCHG Fireside Lazy D What Would Gary Do
- Breed: Rottweiler
- Name: GCHP Twin Creeks It Had To Be You
- Breed: Cane Corso
- Name: GCHS Black Pearl Guardiano Del Reali CGC TDI TTS CAA
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr John P Wade
- Entry: 94
- Breed: Wire Fox Terrier
- Name: GCH Claypools Make Your Mark
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCHS High Mtn Red Red Wine!
- Breed: Cairn Terrier
- Name: GCHP Cairndale Agyle Swedish Fusion
- Breed: Glen of Imaal Terrier
- Name: GCHG Abberann Sweet Home Chicago
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mr. John P, Wade
- Entry: 203
- Breed: Long Coat Chihuahua
- Name: GCHS Ouachitah Talisman
- Breed: Yorkshire Terrier
- Name: CH Midyear Flying On A Sugar High
- Breed: Brussels Griffon
- Name: GCH Seagryph's Oh Shucks
- Breed: Chinese Crested
- Name: CH Prairie Crest Kc Legion Of Zoom of Sunlit
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. Robert Hutton
- Entry: 179
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHS Dognews's St Bow
- Breed: Lhasa Apso
- Name: Xeralane's Shut Up And Kiss Me
- Breed: American Eskimo Dog
- Name: GCHP Anana's Frozen Tundra CGC
- Breed: Coton de Tulear
- Name: GCHB Morningglow's Thank You For The Music
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Lloyd Graser Jr.
- Entry: 142
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHG Limelite's Cha Cha Cha
- Breed: Border Collie
- Name: GCHP Rising Star's Happy One TKI
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCH Quiche's Trademark
- Breed: Miniature American Shepherd
- Name: GCHG Energies Schachmatt
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.