Kennesaw Kennel Club Perry, GA 2021-12-04
Posted by: Mike Szabo
Total Entry: 1873
Best In Show
- Judge: Mr. Raymond V. Filburn Jr.
- Breed: Affenpinscher
- Name: GCHG Tamarin Tattoo
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Raymond V. Filburn Jr.
- Breed: Dandie Dinmont Terrier
- Name: GCHS King's Mtn. Henry Higgins
Junior Showmanship
- Judge: Mr. Malcolm E. Moore
- Entry: 23
- Class: Open Senior
- Name: Richard Milan
- Breed: German Shepherd Dog
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mrs. Lydia Coleman Hutchinson
- Entry: ---
- Breed: Standard Poodle
- Name: CH Legend Stargazer Enchantress By Stradivarius
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mr. Malcolm E. Moore
- Entry: 22
- Class: Open Intermediate
- Name: Bobby Brown
- Breed: ASCOB Cocker Spaniel
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mrs. Lydia Coleman Hutchinson
- Entry: ---
- Breed: Saluki
- Name: GCHS DC Baha Bahrain Storm MC
Sporting Group
- Judge: Mr. Gary L. Andersen
- Entry: 238
- Breed: Lagotto Romagnolo
- Name: GCHG Kan Trace Very Cheeky Chic
- Breed: Black Cocker Spaniel
- Name: GCH Encore's N Kazuyo Queen I'LL Do Anything
- Breed: Irish Setter
- Name: GCHG Redridge Noble Empress Of The Night
- Breed: Brittany
- Name: GCHP Brigadier Shamrock All Silver Stars
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mr. Gary L. Andersen
- Entry: 283
- Breed: Beagle (over 13")
- Name: GCHG Fetch & Smell Jack Tripper
- Breed: Petit Basset Griffon Vendeen
- Name: GCHP Talus Stonehouse I'm A Travelin' Man
- Breed: Ibizan Hound
- Name: GCHS Harehill's I Insist
- Breed: Saluki
- Name: GCHG Excelsior Sundara Time Is A River
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Harry (Butch) H. Schulman
- Entry: 227
- Breed: Boxer
- Name: GCHP KP-Burlwood Who's Lookin' Now
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHB Jager's Perfectly Designed For Silhouette
- Breed: Siberian Husky
- Name: GCHP Myla's Dancing By The Book
- Breed: Bullmastiff
- Name: GCH Appalachian And ELOC's Samsson
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. Ken J. Murray
- Entry: 227
- Breed: Dandie Dinmont Terrier
- Name: GCHS King's Mtn. Henry Higgins
- Breed: American Staffordshire Terrier
- Name: GCHP Roadhouse's Life Of The Party CGCA RATN DN CA
- Breed: Airedale Terrier
- Name: CH Longvue Make My Day With Tailsup
- Breed: Irish Terrier
- Name: GCHB Blaesing's Catching Fire To The Wind
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mr. Ken J. Murray
- Entry: 289
- Breed: Affenpinscher
- Name: GCHG Tamarin Tattoo
- Breed: Brussels Griffon
- Name: GCHS Belleterre Walkin After Midnight
- Breed: Miniature Pinscher
- Name: GCHG Marlex Classy Finale
- Breed: Long Coat Chihuahua
- Name: GCHP Timeless Stella By Starlight At Aero
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. Robert L. Vandiver
- Entry: 266
- Breed: Xoloitzcuintli
- Name: CH Sonadora Del Rey
- Breed: Dalmatian
- Name: GCHS Spotlight Tequila Sunrise Bret D
- Breed: French Bulldog
- Name: GCHP Chaselands Mathew Moss
- Breed: American Eskimo Dog
- Name: GCHP Anana's Frozen Tundra CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mr. Harry (Butch) H. Schulman
- Entry: 291
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: GCHP Trifecta Fantasia CGC TKA
- Breed: Puli
- Name: GCHS Cordmaker Punchinello
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHP LK Michigan I'm Your's
- Breed: Berger Picard
- Name: GCHG Double D's Magical Mystery Tour
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Dr. Valeria Rickard
- Entry: 10
- Breed: Bracco Italiano
- Name: Whiskey Hills Angel's Envy JH
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.