Jupiter-Tequesta Dog Club, Inc. West Palm Beach, FL 2015-07-12
Posted by: Sydney Good
Total Entry: 766
Best In Show
- Judge: James Noe
- Breed: Skye Terrier
- Name: GCH Cragsmoor Good Time Charlie
Reserve Best In Show
- Judge: James Noe
- Breed: Pug
- Name: CH Hill Country's Tag I'M It
Junior Showmanship
- Judge: Arley Hussin
- Entry: 23
- Class: Novice Intermediate
- Name: Kiera MacNeil
- Breed: Greater Swiss Mountain Dog
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Peggy Haas
- Entry: ---
- Breed: Chinese Crested
- Name: CH My Angel-Chloe N Cristall's Drunk In Love
Reserve Junior Showmanship
- Judge: ---
- Entry: ---
- Class: ---
- Name: ---
- Breed: ---
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Sporting Group
- Judge: Bonnie Linnell Clarke
- Entry: 140
- Breed: Vizsla
- Name: GCH Solaris Smokin'Hot Habenera
- Breed: German Shorthaired Pointer
- Name: Timberaq Summer's Blazin' Son
- Breed: Labrador Retriever
- Name: GCH Chambrays Ruff Jewel Walter
- Breed: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
- Name: CH Saranac's Luck Of The Draw CGCA BN RE TD CA
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Dr. Alvin Krause
- Entry: 101
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCH Celtic Lore's Moonlight And Magic
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: Saluki
- Name: GCHG Baha Persian Of Interest CD RN OA AXJ NF SC
- Breed: Beagle (over 13")
- Name: GCH Honey Pot Bee In Love With Me
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Wendy G. Willhauck
- Entry: 122
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCH Alpha's Magic Man CGC
- Breed: Great Dane
- Name: GCH My-Jon's High Society
- Breed: Giant Schnauzer
- Name: CH Spicerack's Whispering Sweet Nuthins
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Peggy Haas
- Entry: 56
- Breed: Skye Terrier
- Name: GCH Cragsmoor Good Time Charlie
- Breed: Russell Terrier
- Name: GCH Goldsand's Billie Jean
- Breed: Welsh Terrier
- Name: GCH Brynnmawr 'N Seaplume's Built Tough
- Breed: West Highland White Terrier
- Name: GCH White Oak's Invincible Snowplow
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Bonnie Linnell Clarke
- Entry: 164
- Breed: Pug
- Name: CH Hill Country's Tag I'M It
- Breed: Chinese Crested
- Name: GCHP Kaylen's Kahlua
- Breed: Havanese
- Name: GCH Prairiwind's Spice It Up
- Breed: Toy Fox Terrier
- Name: GCHG Barbary's Gold N Jewels
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Arley Hussin
- Entry: 104
- Breed: French Bulldog
- Name: CH JCRV-Klasse Warrior Rising The Banner
- Breed: Standard Poodle
- Name: GCH Tiburcio Da Maya
- Breed: Nederlandse Kooikerhondje
- Name: GCH Hopecrest's Monkey Business CM14
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCH Blitzin Georgette Tres Jolie At Demartini
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Paul F. Willhauck
- Entry: 72
- Breed: Berger Picard
- Name: Alpha Natura Bacchus CA CM
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: GCHB Riverside My Cup Of Tea
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCH Margaux's Bourne To Run At WarWick
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: Merry Joy Laurea
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Paul Willhauck
- Entry: 3
- Breed: Dogo Argentino
- Name: Jakare Del Lirio Blanco
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.