Jupiter-Tequesta Dog Club, Inc. West Palm Beach, FL 2015-07-11
Posted by: Sydney Good
Total Entry: 769
Best In Show
- Judge: Wendy G. Willhauck
- Breed: Pug
- Name: CH Hill Country's Tag I'M It
Reserve Best In Show
- Judge: Wendy G. Willhauck
- Breed: Skye Terrier
- Name: GCH Cragsmoor Good Time Charlie
Junior Showmanship
- Judge: James Noe
- Entry: 23
- Class: Open Senior
- Name: Abbi Stiltner
- Breed: Golden Retriever
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
Not offered.
Reserve Junior Showmanship
- Judge: ---
- Entry: ---
- Class: ---
- Name: ---
- Breed: ---
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Sporting Group
- Judge: Arley Hussin
- Entry: 138
- Breed: Vizsla
- Name: GCH Solaris Smokin'Hot Habenera
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHG Goldrox Keepin' It Up
- Breed: Weimaraner
- Name: GCH Colsidex Seabreeze Worth The Wait RATN
- Breed: Irish Setter
- Name: GCH Seafarers Red Hot And Green
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Bonnie Linnell Clarke
- Entry: 97
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCH Celtic Lore Moonlight And Magic
- Breed: Saluki
- Name: GCHG Baha Persian Of Interest CD RN OA AXJ NF SC
- Breed: Whippet
- Name: GCH Karasar's Resurgence
- Breed: Beagle (over 13")
- Name: GCH Honey Pot Bee In Love With Me
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Paul Willhauck
- Entry: 125
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHG Vision Bring The Action V Velo
- Breed: Bullmastiff
- Name: CH Dal Primo The Jester Of NV
- Breed: Black Russian Terrier
- Name: CH Russsian Bears Rooting Shooting Tooting Cowboy
- Breed: Great Dane
- Name: CH Bayside's Cutting Edge
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Dr. Alvin W Krause
- Entry: 50
- Breed: Skye Terrier
- Name: GCH Cragsmoor Good Time Charlie
- Breed: Russell Terrier
- Name: GCH Goldsand's Billie Jean
- Breed: Welsh Terrier
- Name: GCH Brynnmawr 'N Seaplume's Built Tough
- Breed: Bedlington Terrier
- Name: CH Jasada Robert H. Parker
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Arley Hussin
- Entry: 177
- Breed: Pug
- Name: CH Hill Country's Tag I'M It
- Breed: Chinese Crested
- Name: GCHP Kaylen's Kahlua
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: GCH Castlekeep Paloma Sugar Daddy
- Breed: Havanese
- Name: GCH Prairiwind's Spice It Up
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Peggy Haas
- Entry: 104
- Breed: Standard Poodle
- Name: GCH Tiburcio Da Maya
- Breed: French Bulldog
- Name: CH JCRV-Klasse Warrior Rising The Banner
- Breed: Finnish Spitz
- Name: CH Marblehill's Gleaming Icecaps
- Breed: Bulldog
- Name: CH Bully Hills Bullwinkle J. Moose
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: James Noe
- Entry: 72
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: GCHB Riverside My Cup Of Tea
- Breed: Berger Picard
- Name: Alpha Natura Bacchus CA CM
- Breed: Australian Shepherd
- Name: CH Sandollar's Taylormade Of Skyecove
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCH Margaux's Bourne To Run At WarWick
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: James Noe
- Entry: 3
- Breed: Grand Basset Griffon Vendeen
- Name: Sidekick's L'Histoire DeMa Vie
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.