Paper Cities Kennel Club, Inc. Rothschild, WI 2015-07-18
Posted by: Diana Wilson
Total Entry: 428
Best In Show
- Judge: Mr. Joe Tacker
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCH Summits The Vanilla Sky
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Joe Tacker
- Breed: Norwich Terrier
- Name: GCH Taliesin Twice As Nice
Junior Showmanship
- Judge: Mr. Dale A Meyer
- Entry: 8
- Class: Open Senior
- Name: Lilianna Avila
- Breed: Bouvier des Flandres
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
Not offered.
Reserve Junior Showmanship
- Judge: ---
- Entry: ---
- Class: ---
- Name: ---
- Breed: ---
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Sporting Group
- Judge: Mr. James M. Brown
- Entry: 88
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCH Summits The Vanilla Sky
- Breed: Weimaraner
- Name: GCH Doc's Crosswind's Absolut Ten Of Acadia
- Breed: Spinone Italiano
- Name: GCHS Darby Canyons Dantes Inferno SH CGC RN
- Breed: Irish Setter
- Name: GCHS Rollickin' Reflection Of Roclyn
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mrs. Susan St. John Brown
- Entry: 21
- Breed: Wirehaired Dachshund
- Name: GCH Daybreak's Country Chic W
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: CH Nantess Running Wild At Hunter's Ridge
- Breed: Beagle (over 13")
- Name: GCH Mar Lee Larkin American Dreams
- Breed: Basset Hound
- Name: GCH Barnyard Classic Penelope
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Joe Tacker
- Entry: 92
- Breed: Great Dane
- Name: GCH Gracyn Lost Creek The Descendant Of Elan
- Breed: Siberian Husky
- Name: CH Highlander's Touched By An Angel
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: CH Alisaton Swept Away V Raklyn Ciden
- Breed: Akita
- Name: GCH Akiko's Repeat Performance
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. Fred C Bassett
- Entry: 21
- Breed: Norwich Terrier
- Name: GCH Taliesin Twice As Nice
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCH Over The Bars For Quissex
- Breed: Glen of Imaal Terrier
- Name: GCH Abberann Torcan
- Breed: Welsh Terrier
- Name: CH Barberycoast Trademark Of Taz
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mr. Fred C Bassett
- Entry: 58
- Breed: Toy Poodle
- Name: CH LoMar Swag's One Tin Soldier
- Breed: Chinese Crested
- Name: CH Sunstreaker Native Dancer
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: CH Winterhaven Sunshine Superman
- Breed: Brussels Griffon
- Name: CH PCG Rock 'N Roll Ruby Rousseau
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mrs. Susan St. John Brown
- Entry: 42
- Breed: Chinese Shar-Pei
- Name: GCHG BluRubEin Aged To Perfection
- Breed: Keeshond
- Name: CH Trumpet's You Could Be Mine
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCH Ken's Always Gets The Last Laugh
- Breed: Bichon Frise
- Name: CH Heights It's In The Bag
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mr. Joe Tacker
- Entry: 58
- Breed: Cardigan Welsh Corgi
- Name: GCH Kosmar Striking Back Of Bridgelady CGC
- Breed: Puli
- Name: CH Immerzu Enchanted Moon
- Breed: Belgian Malinois
- Name: CH Mystique's Gone With The Wind CGC
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: Karmuns Swept Away
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.