Onondaga Kennel Association, Inc. Romulus, NY 2015-09-26
Posted by: Sandra D'Andrea
Total Entry: 1710
Best In Show
- Judge: Mrs. Joan Luna Liebes
- Breed: Puli
- Name: GCH Wallbanger Fringe
Reserve Best In Show
- Judge: Mrs. Joan Luna Liebes
- Breed: Long Coat Chihuahua
- Name: GCH Dashire You Got Me Nantucket SL
Junior Showmanship
- Judge: Mr David Flanagan
- Entry: 26
- Class: Open Intermediate
- Name: Elizabeth J Notaro
- Breed: Belgian Tervuren
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
Not offered.
Reserve Junior Showmanship
- Judge: ---
- Entry: ---
- Class: ---
- Name: ---
- Breed: ---
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Sporting Group
- Judge: Mr David Flanagan
- Entry: 360
- Breed: Irish Setter
- Name: CH Militza's My Cherie Amour
- Breed: Flat-Coated Retriever
- Name: GCHP Windy Hill Dance To The Music JH
- Breed: Gordon Setter
- Name: GCH Skara Braes I Was Worth The Wait
- Breed: Pointer
- Name: CH Yakityak's Reindeer Games
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mr. Whitney J. Coombs
- Entry: 243
- Breed: Longhaired Dachshund
- Name: GCH Dachshire You Got Me Nantucket SL
- Breed: Scottish Deerhound
- Name: GCH Chase Farm Midnight Rambler
- Breed: Wirehaired Dachshund
- Name: GCH Raydach's Ride My Ducati SW
- Breed: Petit Basset Griffon Vendeen
- Name: GCH Auriga Peter Parker
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Bruce Owen
- Entry: 294
- Breed: Boxer
- Name: GCH Mephisto's Speak Of The Devil
- Breed: Standard Schnauzer
- Name: GCHG Crusade Rock Crystal
- Breed: Bernese Mountain Dog
- Name: GCH Witchway's Here Comes The Magic
- Breed: Mastiff
- Name: CH Therecco's Rev Mr Black
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. Peter J. Green
- Entry: 102
- Breed: Airedale Terrier
- Name: GCH Blackwatch In Control
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCH Absolutely Signature
- Breed: Wire Fox Terrier
- Name: GCH Foxhaus Skyfall At Foxhollow
- Breed: Miniature Bull Terrier
- Name: Omega's Ian Rush
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mrs. Diane P. Miller
- Entry: 153
- Breed: Shih Tzu
- Name: GCH Hallmark Jolei Rocket Power
- Breed: Pomeranian
- Name: GCH Mythical Traveling In Style
- Breed: Italian Greyhound
- Name: CH Kashmir's Invitation To Tango
- Breed: Cavalier King Charles Spaniel
- Name: GCH Stellar Romancing The Stone At Tycwn
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. Frederick R. Stephens
- Entry: 317
- Breed: Tibetan Spaniel
- Name: GCH Kan Sing's Po-Ba-Ri At Arundina
- Breed: Schipperke
- Name: GCH De Lamar Black Ice
- Breed: Tibetan Terrier
- Name: GCH Bluvali Pure Platinum
- Breed: Keeshond
- Name: CH Masada's Spinnakees War Admiral
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Dr. Eric Liebes
- Entry: 182
- Breed: Puli
- Name: GCH Wallbanger Fringe
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCH Hope Wind Don't Ask
- Breed: Briard
- Name: GCH Celebra's Good Tim Was Had By All
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: GCHB Riverside My Cup Of Tea
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: 7
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.