Mount Ogden Kennel Club, Inc. Logan, UT 2020-09-18
Posted by: Mary Dukes
Total Entry: 1173
Best In Show
- Judge: Cindy Lane
- Breed: Scottish Terrier
- Name: GCHS Bravo It's An Industry Term
Reserve Best In Show
- Judge: Cindy Lane
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHG Wynmoor Interstellar
Junior Showmanship
- Judge: Cheri Hollenback
- Entry: 26
- Class: Open Intermediate
- Name: Sydney Lourier
- Breed: Pointer
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Cheri Hollenback
- Entry: 364
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHS Ocoee Wild About Hunter
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Cheri Hollenback
- Entry: 26
- Class: Open Junior
- Name: Madyson North
- Breed: Standard Poodle
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Cheri Hollenback
- Entry: 364
- Breed: Alaskan Malamute
- Name: GCHS Onak N Double T's The Way Of The Force CGC
Sporting Group
- Judge: Del Richards
- Entry: 174
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHG Wynmoor Interstellar
- Breed: Black Cocker Spaniel
- Name: GCH Southdown Carousel Favored Son
- Breed: Weimaraner
- Name: GCHP Simpatico Journey Of Thrills
- Breed: Flat-Coated Retriever
- Name: GCH Beachcliff Lenni-Riddle Milles Tweenus
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Donnelle Richards
- Entry: 168
- Breed: Grand Basset Griffon Vendeen
- Name: GCHB Sidekick's Life Is a Highway
- Breed: Wirehaired Dachshund
- Name: CH J-Walk Devil's In Disguise
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCHP Aziza's High Roller By Presidio
- Breed: Borzoi
- Name: GCH Estet Classic Tihomir
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Robert Shreve
- Entry: 242
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHP Protocol's I Came I Saw I Sparkled
- Breed: Giant Schnauzer
- Name: GCH Histyle's Sonnenschein Big Tex
- Breed: Akita
- Name: CH Shinto's Sworn To Protect And Serve
- Breed: Greater Swiss Mountain Dog
- Name: GCHG Snowy Mountain's Norman At Redrock RN
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Del Richards
- Entry: 106
- Breed: Scottish Terrier
- Name: GCHS Bravo It's An Industry Term
- Breed: Lakeland Terrier
- Name: GCHS Ellenside Red Ike At Eskwyre
- Breed: Russell Terrier
- Name: GCHS All Jacks Quarterback
- Breed: Standard Manchester Terrier
- Name: GCH Cashlane Tulou Tagoloa
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Darryl Vice
- Entry: 149
- Breed: Pomeranian
- Name: GCHP Karals Won't Apologize
- Breed: Japanese Chin
- Name: GCHG Touche's Espionage
- Breed: Havanese
- Name: GCHG Kolmar's Steeler Of Hearts
- Breed: Italian Greyhound
- Name: Coccolare Voici Blue Curacao
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Christine Salyers Anderson
- Entry: 187
- Breed: Tibetan Terrier
- Name: GCHS Rinchen's Magical Illusion
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHG Demartini's HRH Prince George Of Cambridge
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCHS Widget's Heaven Sent At Tre Run BCAT RATN
- Breed: Bulldog
- Name: GCHP Diamond Gold Majesu Pisko Bulls
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Robert Shreve
- Entry: 145
- Breed: Briard
- Name: GCHS Legion Of Boom De Bejaune
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: GCHP Syringa-Akadia The Corsair
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCHB G & W Avalons Ace's Guardian Of Hugo CGC
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHG Limelite's Cha Cha Cha
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.