Tampa Bay Kennel Club Brooksville, FL 2021-01-22
Posted by: Lynn Meyer
Total Entry: 3702
Best In Show
- Judge: Mr. Gary L Andersen
- Breed: Gordon Setter
- Name: GCHP Hollyhunt Not By Chance
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Gary L Andersen
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: GCHP Syringa-Akadia The Corsair
Junior Showmanship
- Judge: Ms. Gloria Kerr
- Entry: 57
- Class: Master
- Name: Jacob Waters
- Breed: Miniature Pinscher
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Ann C. Meyer
- Entry: 592
- Breed: Great Dane
- Name: CH Stardust's King Of Late Night
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Ms. Gloria Kerr
- Entry: 57
- Class: Open Senior
- Name: Mackenzie McAvoy
- Breed: Rottweiler
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Ann C. Meyer
- Entry: 592
- Breed: Saluki
- Name: GCH Morasha Versace At Citroen Hall
Sporting Group
- Judge: Ms. Beverly R. Andersen
- Entry: 715
- Breed: Gordon Setter
- Name: GCHP Hollyhunt Not By Chance
- Breed: Lagotto Romagnolo
- Name: GCHG Kan Trace Very Cheeky Chic
- Breed: English Cocker Spaniel
- Name: GCHP K'Mander Dawnglow Arnage
- Breed: German Wirehaired Pointer
- Name: GCHB Heywire N Deep Harbor Love that Dirty Water
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mr. Eugene Blake
- Entry: 483
- Breed: Norwegian Elkhound
- Name: GCHS Vin-Melca's Vanguard
- Breed: Scottish Deerhound
- Name: GCHS Foxcliffe Claire Randall Fraser
- Breed: Afghan Hound
- Name: GCH CharterOak Traxx Of Grandeur
- Breed: American Foxhound
- Name: GCH Kiarry My Grass Is Blue
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. John P Wade
- Entry: 589
- Breed: Samoyed
- Name: GCHP Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
- Breed: Alaskan Malamute
- Name: GCHP Onak's Touch Of Gold
- Breed: Boxer
- Name: GCHG Timeline's O'Henry Don't Let Me Down
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHB kandu's Glamour Puss V Mytoys
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. Philip R. Briasco
- Entry: 397
- Breed: Kerry Blue Terrier
- Name: GCHP BlueCrush Freedom And Whiskey!
- Breed: Miniature Bull Terrier
- Name: GCHG Menusha's Pancho Villa
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCH Hampton Court Broxden What's Sabella S'Pose To Do
- Breed: West Highland White Terrier
- Name: GCHG Zackshine Boy De La Pomme
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Ms. Bonnie Linnell Clarke
- Entry: 540
- Breed: Toy Manchester Terrier
- Name: GCHG Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut
- Breed: Papillon
- Name: GCHG Zelicaon Kingsman AX AXJ NF RATN
- Breed: Smooth Coat Chihuahua
- Name: GCHG Knockout Pretty Little Liar
- Breed: Pug
- Name: GCHP Casa Blanca's The Fighting Irish
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. Douglas A. Johnson
- Entry: 402
- Breed: Miniature Poodle
- Name: GCH Hightide And A Splash Of Tarquin
- Breed: French Bulldog
- Name: GCH Fox Canyon's I Won The War At Goldshield
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCHG Sabe's The Sky's The Limit
- Breed: Standard Poodle
- Name: GCHS Stone Run Written In The Skye
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mrs. Wendy G. Willhauck
- Entry: 457
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: GCHP Syringa-Akadia The Corsair
- Breed: Pyrenean Shepherd
- Name: GCHG Isaby De Terra Blue FDC
- Breed: Border Collie
- Name: GCHG Sporting Fields Aeirs Above FDC CGC TKN ATT
- Breed: German Shepherd Dog
- Name: GCHG Woodside's Arabella
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Mr. Jon R. Cole
- Entry: 1
- Breed: Bracco Italiano
- Name: Grafskoe Gnezdo Valuta
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.