St. Petersburg Dog Fanciers Association Tampa, FL 2021-06-19
Posted by: Mike Szabo
Total Entry: 2277
Best In Show
- Judge: Mr. Joe C. Walton
- Breed: Boxer
- Name: GCHP KP-Burlwood Who's Lookin' Now
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Joe C. Walton
- Breed: Lagotto Romagnolo
- Name: GCHG Kan Trace Very Cheeky Chic
Junior Showmanship
- Judge: Mr. Daniel R. Dahlberg
- Entry: 60
- Class: Open Senior
- Name: Zoe Keffer
- Breed: Rottweiler
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. David W. Haddock
- Entry: 712
- Breed: Afghan Hound
- Name: CH Zuhayr Ebn Siraq Von Haussman
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Mr. Daniel R. Dahlberg
- Entry: 59
- Class: Open Senior
- Name: Juliana Palmer
- Breed: French Bulldog
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Mr. David W. Haddock
- Entry: 712
- Breed: Giant Schnauzer
- Name: GCH Histyle's A Mazin Grace
Sporting Group
- Judge: Mrs. Polly (Mrs. Robert) D. Smith
- Entry: 411
- Breed: Lagotto Romagnolo
- Name: GCHG Kan Trace Very Cheeky Chic
- Breed: Irish Water Spaniel
- Name: GCHB Kendall's Without A Second Thought CD BN RN DJ CGC
- Breed: Brittany
- Name: GCHP Brigadier Shamrock All Silver Stars
- Breed: English Cocker Spaniel
- Name: CH Winfree's Smokin' In The Boys Room @ Barkshire
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mr. John P. Wade
- Entry: 286
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCHP Lyonnese Blueprint Of A Legend
- Breed: Whippet
- Name: CH Karasar's Phenomenal
- Breed: Beagle (13" and under)
- Name: GCHG Breica's Partytime Girl@Greatland
- Breed: Beagle (over 13")
- Name: GCHP Kazuri's All I Want For Christmas
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mr. Joseph E. Gregory
- Entry: 351
- Breed: Boxer
- Name: GCHP KP-Burlwood Who's Lookin' Now
- Breed: Great Dane
- Name: GCHG Nobledane The Ritz Carlton Way
- Breed: Giant Schnauzer
- Name: GCHG Lagniappe's From The Mountains To The Bayou
- Breed: Mastiff
- Name: GCHP Southports Ares God Of War
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mrs. Barbara Dempsey Alderman
- Entry: 187
- Breed: Australian Terrier
- Name: GCHS Blue Moon Pop-A-Razzi
- Breed: Scottish Terrier
- Name: GCHG Peabar P.S. I Love You
- Breed: Norfolk Terrier
- Name: GCH Juslyn Choptank Dream On Tenterra
- Breed: Dandie Dinmont Terrier
- Name: GCHS King's Mtn Henry Higgins
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mr. Douglas A. Johnson
- Entry: 374
- Breed: Affenpinscher
- Name: GCHG Tamarin Tattoo
- Breed: Italian Greyhound
- Name: CH Integra Maja Beach Please!
- Breed: Smooth Coat Chihuahua
- Name: GCHG Knockout Pretty Little Liar
- Breed: Silky Terrier
- Name: GCH Lamplighter's Tattle Tail
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Miss Evalyn Gregory
- Entry: 335
- Breed: Chow Chow
- Name: GCHP Liontamer Pazzazz Rothrock's Tradition By Buddakan
- Breed: Bulldog
- Name: GCHP Diamond Gold Majesu Pisko Bulls
- Breed: Tibetan Terrier
- Name: GCH Barnstorm Blue Blood Royalty By Dzine
- Breed: Standard Poodle
- Name: GCHS Stone Run Written In The Skye
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mr. Rick Gschwender
- Entry: 285
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHP Stonehaven Bayshore Secret Sauce
- Breed: Puli
- Name: GCHS Cordmaker Punchinello
- Breed: Old English Sheepdog
- Name: GCHB Peek-A-Boo's Tangled Up In Blue
- Breed: Pyrenean Shepherd
- Name: GCHG La Brise Man O'War
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Ms. Victoria M. Jordan
- Entry: 24
- Breed: Bracco Italiano
- Name: Grafskoe Gnezdo Valuta
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.