Cudahy Kennel Club Union Grove, WI 2021-08-13
Posted by: Lynn Meyer
Total Entry: 522
Best In Show
- Judge: Mr. Jason Hoke
- Breed: German Shepherd Dog
- Name: GCH Kenlyn's Tell Me Lies Lockenhaus
Reserve Best In Show
- Judge: Mr. Jason Hoke
- Breed: Boxer
- Name: GCHP KP-Burlwood Who's Lookin' Now
Junior Showmanship
- Judge: Dani Rosenberry
- Entry: 14
- Class: Master
- Name: Sabrina Goldfein
- Breed: Doberman Pinscher
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Nikki Riggsbee
- Entry: 194
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCH LK Michigan's Crown Prince
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Dani Rosenberry
- Entry: 14
- Class: Open Senior
- Name: Taylor Wylie
- Breed: Pointer
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Nikki Riggsbee
- Entry: 194
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCHG Luvakis Kindoro's True Patriot At Oluchi
Sporting Group
- Judge: Mr. Gary L Andersen
- Entry: 121
- Breed: English Setter
- Name: CH Fairray 'N Wingfield Make Up Your Mind
- Breed: Chesapeake Bay Retriever
- Name: CH Sandbar's Hardcore Hank MH
- Breed: Gordon Setter
- Name: GCHP Saranac Tipsy Laird
- Breed: American Water Spaniel
- Name: GCHG Carolina's Running With The Hare JH JHR CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Ms. Nikki Riggsbee
- Entry: 44
- Breed: Whippet
- Name: GCHG Upper Mountain Violet's Are Blue V Devlynn
- Breed: Greyhound
- Name: GCHS Sky Hi Hunt Song Of Fire And Ice
- Breed: Saluki
- Name: GCHB Aeolus Living The High Life
- Breed: Petit Basset Griffon Vendeen
- Name: GCHB Grand-Voile's Wild Blackberry CGC TKN
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Ms. Nikki Riggsbee
- Entry: 117
- Breed: Boxer
- Name: GCHP KP-Burlwood Who's Lookin' Now
- Breed: Alaskan Malamute
- Name: GCHG Vykon's Saucin' I Do This Often-A'Mahya
- Breed: Great Dane
- Name: GCHP Sumner A Pocket Full Of Kisses At Wayne Manor BCAT
- Breed: Kuvasz
- Name: GCHS Szumeria's Me Oh Me Oh My
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Ms. Nikki Riggsbee
- Entry: 32
- Breed: Lakeland Terrier
- Name: GCHB Tolyn's Han Solo
- Breed: Norfolk Terrier
- Name: GCHB Orchard Hill I Can Explain
- Breed: Norwich Terrier
- Name: GCHS Roserock's The Gambler FDC
- Breed: Border Terrier
- Name: CH Mchill's I'm George-ous
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Ms. Kimberly Meredith
- Entry: 84
- Breed: Pomeranian
- Name: GCHP Empee's Cyber Monday
- Breed: Havanese
- Name: GCH Askin Backstage Romance
- Breed: English Toy Spaniel (Blenheim & Prince)
- Name: GCHB Ringo Star Of Nevskogo Hobbita
- Breed: Maltese
- Name: CH Martin's Time Bomb Puff
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Ms. Kimberly Anne Meredith
- Entry: 44
- Breed: ---
- Name: ---
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCHS Tauro Svajunas
- Breed: Chow Chow
- Name: Hu-Chu arrow Skies The Limit
- Breed: French Bulldog
- Name: Gypsy Canyon Pinball Wizard
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Debbie Melgreen
- Entry: 77
- Breed: German Shepherd Dog
- Name: GCH Kenlyn's Tell Me Lies Lockenhaus
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCH LK Michigan's Crown Prince
- Breed: Berger Picard
- Name: GCHG Olivier De La Vie En Rose CGC
- Breed: Polish Lowland Sheepdog
- Name: GCHS Ignacy Dobrana Para
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.