Tuxedo Park Kennel Club Bridgewater, NJ 2021-09-10
Posted by: Sandra D'Andrea
Total Entry: 1311
Best In Show
- Judge: Mrs. Barbara A. Pessina
- Breed: Schipperke
- Name: GCHS Delamer Suzi Sells Sushi On The Boardwalk
Reserve Best In Show
- Judge: Mrs. Barbara A. Pessina
- Breed: Siberian Husky
- Name: GCHP Myla's Dancing By The Book
Junior Showmanship
Not offered.
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
Not offered.
Reserve Junior Showmanship
Not offered.
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
Not offered.
Sporting Group
- Judge: Mr. Paul Campanella
- Entry: 312
- Breed: Lagotto Romagnolo
- Name: GCHG Kan Trace Very Cheeky Chic
- Breed: Weimaraner
- Name: GCHS Silverhoney's Dianmonds And Rust JH BCAT ATT TKN CGC
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHP Cerise Bonanza
- Breed: German Shorthaired Pointer
- Name: GCHS Clarity Reach The Sky Vjk-Myst
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Mrs. Pamela S. Lambie
- Entry: 142
- Breed: American Foxhound
- Name: GCH Dassin Kiarry's Tulip Garden Night At The Opera
- Breed: Pharaoh Hound
- Name: GCHS Hallam Desert Phoenix Bakhu's One In A Million
- Breed: Basenji
- Name: GCHG Dark Moon's Black Tri Affair
- Breed: Black and Tan Coonhound
- Name: GCHG BayAway Kalan's The Powers That Be
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Mrs. Vicki Seiler-Cushman
- Entry: 227
- Breed: Siberian Husky
- Name: GCHP Myla's Dancing By The Book
- Breed: Portuguese Water Dog
- Name: GCHP Far Away Black Star CGC TKI
- Breed: Great Pyrenees
- Name: GCH Rivergroves Just In Time
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHG Sharjets Catch A Hero TKN RATN CGCA
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. Jon R. Cole
- Entry: 213
- Breed: Lakeland Terrier
- Name: GCHG Hi-Kel Terrydale Nanhall Mizzconceived
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCHS Chelten Harewood Tainted Apple
- Breed: Wire Fox Terrier
- Name: GCHS Irvonhill Voignier
- Breed: Norfolk Terrier
- Name: GCH Juslyn Choptank Dream On Tenterra
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Mr. John Constantine-Amodei
- Entry: 213
- Breed: Japanese Chin
- Name: GCH Dizzy & Hapichin Stop And Stare
- Breed: Affenpinscher
- Name: GCHB Hooray Henry V. Tani Kazari
- Breed: Miniature Pinscher
- Name: GCHG Kimro's Adele Astaire
- Breed: Maltese
- Name: GCHB Ta-Jon's Walk Of Fame
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mr. John Constantine-Amodei
- Entry: 96
- Breed: Schipperke
- Name: GCHS Delamer Suzi Sells Sushi On The Boardwalk
- Breed: Miniature Poodle
- Name: GCHG Surrey Sage
- Breed: Standard Poodle
- Name: GCHP Brighton Benchmark
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCH Noble's Brave Epic Odyssey
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mr. Jon R. Cole
- Entry: 133
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHP LK Michigan I'm Yours
- Breed: Briard
- Name: GCHS Deauville Dutchibo Diebene
- Breed: Pembroke Welsh Corgi
- Name: CH Sippiwisset Dark N' Stormy NAP TD
- Breed: Belgian Sheepdog
- Name: GCHS Doerun's Sxong Of Stratham
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.