Three Rivers Kennel Club of Missouri Gray Summit, MO 2021-09-18
Posted by: Jeffrey Wright
Total Entry: 1027
Best In Show
- Judge: Dr. Eric Liebes
- Breed: French Bulldog
- Name: GCH Fox Canyon's I Won The War At Goldshield
Reserve Best In Show
- Judge: Dr. Eric Liebes
- Breed: Ibizan Hound
- Name: GCHS Nahala's Winter Dragon TKN
Junior Showmanship
- Judge: Ms. JoAnn M Buehler
- Entry: 17
- Class: Open Senior
- Name: brianna bedrosian
- Breed: Papillon
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Amy Sorbie
- Entry: ---
- Breed: Miniature Pinscher
- Name: GCHB Charkara Sadie In Red @ Sabrie
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Ms. JoAnn M Buehler
- Entry: 17
- Class: Master
- Name: Jade Chase
- Breed: Miniature Pinscher
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Ms. Amy Sorbie
- Entry: ---
- Breed: Tibetan Spaniel
- Name: CH Kan Sing's Tinley At Lemar's
Sporting Group
- Judge: Ms.Debra Thornton
- Entry: 177
- Breed: Field Spaniel
- Name: GCHS Sandscape Infinity Blue Chip Legacy
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCHG Blueprint's Sweetgold Country Girl
- Breed: English Setter
- Name: GCHG Sea Island's Wrapped Up In Magic
- Breed: Clumber Spaniel
- Name: GCHB Cajun & Rainsway's America Runs On Dunkin'
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Ms. Joanne M. Buehler
- Entry: 269
- Breed: Ibizan Hound
- Name: GCHS Nahala's Winter Dragon TKN
- Breed: Saluki
- Name: GCHP Aurora's Rhythm of My Heart
- Breed: Greyhound
- Name: GCHB Grandcru Le Pin II
- Breed: Petit Basset Griffon Vendeen
- Name: GCHB Mirepoix's Dubble Bubble RN FDC BCAT CGCA CGCU TKN
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: Ms. Nikki Riggsbee
- Entry: 140
- Breed: Great Dane
- Name: GCHG Legado N Danemark's A Captive Spirit
- Breed: Black Russian Terrier
- Name: CH Herodes Fyodor Bella Fantasia
- Breed: Giant Schnauzer
- Name: GCHS Skansen's Queen Of Kingsmill
- Breed: Portuguese Water Dog
- Name: GCHG Overlook Lisiji Meant To Be Act1 DN CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. Desmond J. Murphy
- Entry: 89
- Breed: West Highland White Terrier
- Name: GCHG Crystal Boy De La Pomme
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCHG Pinnacle Broxden Lickety Split
- Breed: Colored Bull Terrier
- Name: CH Action Power To Enchant
- Breed: Miniature Bull Terrier
- Name: GCHG Lotus' Mic Drop
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Ms. Nikki Riggsbee
- Entry: 187
- Breed: Japanese Chin
- Name: GCH Dizzy & Hapichin Stop And Stare
- Breed: Pug
- Name: GCHB Masterpiece Unreal Beauty
- Breed: Brussels Griffon
- Name: Joval Cookies & Cream
- Breed: Pomeranian
- Name: CH Chelanes Blissful Sandstorm
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Mrs .Patricia V. Trotter
- Entry: 77
- Breed: French Bulldog
- Name: GCH Fox Canyon's I Won The War At Goldshield
- Breed: Lhasa Apso
- Name: GCH Hylan Shotru Riverview Strike A Pose
- Breed: Chow Chow
- Name: GCHP Padow's Twilight Embrey In A New Moon At Asans
- Breed: Dalmatian
- Name: GCHP Bret D N Adventureland Star Coach
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Mrs. Patricia V. Trotter
- Entry: 88
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHP LK Michigan I'm Your's
- Breed: Berger Picard
- Name: GCH NYX L'Esprit De Violet De Haute Crete FDC CA BCAT
- Breed: Bouvier des Flandres
- Name: GCH Quiche's R Princess Leia
- Breed: Miniature American Shepherd
- Name: GCHG Energies Schachmatt
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: ---
- Entry: ---
- Breed: ---
- Name: ---
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.