Delaware County Kennel Club, Inc. York, PA 2024-03-17
Posted by: Amanda Ciaravino
Total Entry: 1981
Best In Show
- Judge: Dr. Daniel Dowling
- Breed: Havanese
- Name: GCHP Kolmar's & Los Feliz The Man Of Steel
Reserve Best In Show
- Judge: Dr. Daniel Dowling
- Breed: Chow Chow
- Name: GCHP Barbary's Reigning Royalty CGCA TKN
Junior Showmanship
- Judge: Deborah Barrett
- Entry: ---
- Class: Master
- Name: Carson Hayes
- Breed: Siberian Husky
Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Larry Adams
- Entry: ---
- Breed: Swedish Vallhund
- Name: CH Valkyrie Appetite For Destruction
Reserve Junior Showmanship
- Judge: Deborah Barrett
- Entry: ---
- Class: Open Junior
- Name: Eleanor Allen
- Breed: Brussels Griffon
Reserve Best In Show: Nat'l Owner Handled Series
- Judge: Larry Adams
- Entry: ---
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCH Heartbeats Raise A Glass
Sporting Group
- Judge: James Fankhauser
- Entry: 399
- Breed: German Shorthaired Pointer
- Name: GCHG HHH Autumn Sonnet
- Breed: English Cocker Spaniel
- Name: GCHG Majestic Sweet Apple Friends In Low Places
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCHP Cerise Bonanza
- Breed: Wirehaired Pointing Griffon
- Name: GCHS Bear Hug Sing Second JH CGC
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Hound Group
- Judge: Christie Martinez
- Entry: 393
- Breed: American Foxhound
- Name: CH Lost Heritage Time Bandit At Kiarry
- Breed: Borzoi
- Name: GCH Majenkir Bookstor Chevron Little Prince
- Breed: Afghan Hound
- Name: GCHG Exquisite Royal Majesty of Elation
- Breed: Azawakh
- Name: GCHS Starfire's Kamikaze Of Orisha
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Working Group
- Judge: John Wade
- Entry: 390
- Breed: Kuvasz
- Name: GCHS Emek Hayarden Cudar
- Breed: Akita
- Name: CH Marqways Born Into Royalty
- Breed: Boxer
- Name: GCH Molyn's Tempted To Touch
- Breed: Newfoundland
- Name: CH Top Shelf Drink On It
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Terrier Group
- Judge: Mr. John Ramirez
- Entry: 132
- Breed: Wire Fox Terrier
- Name: GCHS Fleet St Rogue Down Easter
- Breed: Kerry Blue Terrier
- Name: GCHS Kilgawny Take My Man
- Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: GCHG Pinnacle Broxden Lickety Split
- Breed: Skye Terrier
- Name: GCH Finnsky Cooper
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Toy Group
- Judge: Deborah Barrett
- Entry: 204
- Breed: Havanese
- Name: GCHP Kolmar's & Los Feliz The Man Of Steel
- Breed: Miniature Pinscher
- Name: GCH Kimro's Debonair
- Breed: Pomeranian
- Name: Fluke Pom's Kari
- Breed: Papillon
- Name: GCHB Griffin Pac Grape
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Non-Sporting Group
- Judge: Kimberly Meredith
- Entry: 228
- Breed: Chow Chow
- Name: GCHP Barbary's Reigning Royalty CGCA TKN
- Breed: Miniature Poodle
- Name: GCHG Surrey Sage
- Breed: Schipperke
- Name: CH Delamer Summer Sand Elle
- Breed: Keeshond
- Name: CH IKON's Addicted To The Hustle
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Herding Group
- Judge: Larry Adams
- Entry: 221
- Breed: Rough Collie
- Name: GCHG Sylvan Argent Fire On Fire
- Breed: Bearded Collie
- Name: GCH Meadows Turn Back Time
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: CH Belmark Tiara Mystical Blue Crown Jewel
- Breed: Cardigan Welsh Corgi
- Name: GCH Cosmopolitan's Just You Wait
1st Place
2nd Place
3rd Place
4th Place
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Deborah Barrett
- Entry: ---
- Breed: Basset Fauve de Bretagne
- Name: Enemossens Ibra
Unofficial results and subject to change
The following are tentative results sent in weekly from the AKC Field Reps. Only those shows attended by AKC Field Reps are listed and the results are posted as soon as possible after receipt. These results are unofficial and subject to change pending AKC confirmation.