Kennel Club of Greater Victoria, Inc.
San Antonio, TX
2021-07-18
Posted by: Jill Bell
Best In Show
- Judge: Mr Johnny R Shoemaker
-
Breed: Golden Retriever
- Name: GCH Blueprint’s Sweetgold Country Girl
Reserve Best In Show
- Judge: Mr Johnny R Shoemaker
-
Breed: Tibetan Terrier
- Name: GCHB Barnstorm Blue Blood Royalty By Dzine
Junior Showmanship
- Judge: Mr John P Wade
- Entry: 19
- Class: Open Senior
- Name: Turner Parks
- Breed: Ibizan Hound
Best In Show: Nat’l Owner Handled Series
- Judge: Mrs Judith A. Brown
-
Breed: Pointer
- Name: Southern Malmason Jalapeno Business
Sporting Group
- Judge: Kenneth Buxton
- Entry: 196
1st Place
- Breed: Golden Retriever
- Name: GCH Blueprint’s Sweetgold Country Girl
2nd Place
- Breed: German Shorthaired Pointer
- Name: GCHS Clarity Reach The Sky VJK Myst
3rd Place
- Breed: ASCOB Cocker Spaniel
- Name: CH Dreamflight Samamari Holding Out For A Hero
4th Place
- Breed: Gordon Setter
- Name: GCHG Saranac Tipsy Laird
Hound Group
- Judge: Mrs Judith A. Brown
- Entry: 158
1st Place
- Breed: Beagle (13″ and under)
- Name: GCHS Maple Ridge K-Run I’ve Got A Secret
2nd Place
- Breed: Otterhound
- Name: GCHB Dekenchar’s Howlaway’s Leader Of The Pack
3rd Place
- Breed: Greyhound
- Name: GCH Grandcru Le Pin II
4th Place
- Breed: Longhaired Dachshund
- Name: GCHS Pramada Koradox Impossible Dream Alii SL
Working Group
- Judge: John Considine-Amodei
- Entry: 157
1st Place
- Breed: Giant Schnauzer
- Name: GCHS Lagniappe’s From The Mountains To The Bayou
2nd Place
- Breed: Black Russian Terrier
- Name: CH Herodes Fyodor Bella Fantasia (Slovenia)
3rd Place
- Breed: Boxer
- Name: GCHB KP-Burlwood Who’s Lookin’ Now
4th Place
- Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHB kandu’s Glamour Puss V Mytoys
Terrier Group
- Judge: Mr Robert E Hutton
- Entry: 131
1st Place
- Breed: Miniature Schnauzer
- Name: GCHS Carmel Sky High Wish Upon A Star
2nd Place
- Breed: Norfolk Terrier
- Name: CH Juslyn Choptank Dream On Tenterra
3rd Place
- Breed: Kerry Blue Terrier
- Name: GCH Low Country’s Spirit In The Sky
4th Place
- Breed: West Highland White Terrier
- Name: GCHB Berkshire Chances Are ‘N Life
Toy Group
- Judge: Mr John P Wade
- Entry: 170
1st Place
- Breed: Affenpinscher
- Name: GCHG Tamarin Tattoo
2nd Place
- Breed: Papillon
- Name: GCHS Valifyre Freespirit Icy Sparks
3rd Place
- Breed: Pekingese
- Name: GCH Sunrise Dragon Azor Ahai
4th Place
- Breed: Long Coat Chihuahua
- Name: GCHG Timeless Stella By Starlight Aero
Non-Sporting Group
- Judge: Mr John Constantine-Amodei
- Entry: 157
1st Place
- Breed: Tibetan Terrier
- Name: GCHB Barnstorm Blue Blood Royalty By Dzine
2nd Place
- Breed: Miniature Poodle
- Name: Sandstorm Say Yes To The Dress
3rd Place
- Breed: Chinese Shar-Pei
- Name: GCHB Good Fortune Good and Ready II
4th Place
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCH Dognew’s St Bow
Herding Group
- Judge: Mr Joao Machado
- Entry: 157
1st Place
- Breed: Australian Shepherd
- Name: GCHG LK Michigan I’m Your’s
2nd Place
- Breed: Bearded Collie
- Name: GCHB Scott’s Lady Liberty
3rd Place
- Breed: Miniature American Shepherd
- Name: GCHG Timeless Slice Of Life
4th Place
- Breed: Belgian Tervuren
- Name: CH Jamaica Rum Runner
Best in Miscellaneous Class
- Judge: Mr Robert E Hutton
- Entry: 1
- Breed: Russian Toy
- Name: Lionspride Out Of Africa At Torilan
Share This Story, Choose Your Platform!