Corpus Christi Kennel Club, Inc.
Sinton, TX
2023-01-13
Posted by: Jill Bell
Best In Show
- Judge: Mr Eduardo Gazol
-
Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCH Millspring’s Freedom Fighter
Reserve Best In Show
- Judge: Mr Eduardo Gazol
-
Breed: Smooth Collie
- Name: GCHS Markos Top Gun
Junior Showmanship
- Judge: Rebecca Haberbush
- Entry: 5
- Class: Open Intermediate
- Name: Kayleigh Bowen
- Breed: Tibetan Spaniel
Best In Show: Nat’l Owner Handled Series
- Judge: Mrs Christie Martinez
-
Breed: Smooth Fox Terrier
- Name: CH Halcar Alphaloup Celtic Ink RATN BCAT
Sporting Group
- Judge: Dr Antonio Molina
- Entry: 50
1st Place
- Breed: English Springer Spaniel
- Name: GCH Millspring’s Freedom Fighter
2nd Place
- Breed: Clumber Spaniel
- Name: GCHB Cajun & Rainsway’s America Runs On Dunkin’
3rd Place
- Breed: Wirehaired Pointing Griffon
- Name: GCHP Double Barrel’s Turkey Creek Jack Johnson MH CG
4th Place
- Breed: Pointer
- Name: Seasyde Dream On
Hound Group
- Judge: Mr Alfred Ferruggiaro
- Entry: 62
1st Place
- Breed: Basenji
- Name: CH Signet As You Wish
2nd Place
- Breed: Rhodesian Ridgeback
- Name: GCH Courages Judge Gideon Of Spotted Ridge
3rd Place
- Breed: Whippet
- Name: GCHP Starline Winborn Classique
4th Place
- Breed: Wirehaired Dachshund
- Name: CH J-Walk’s Mission Impossible V Raydachs SW
Working Group
- Judge: Mrs Christie Martinez
- Entry: 80
1st Place
- Breed: Boxer
- Name: GCHB South Willow’s Drop It Like It’s Hot
2nd Place
- Breed: Samoyed
- Name: CH Carefree’s The Force Awakens
3rd Place
- Breed: Siberian Husky
- Name: GCHB Nikaluk’s Oh What A Circus Che’
4th Place
- Breed: Tibetan Mastiff
- Name: GCHS Drakyi Dreamland Big Red Dog
Terrier Group
- Judge: Mr Alfred Ferruggiaro
- Entry: 36
1st Place
- Breed: Miniature Schnauzer
- Name: GCHP Hardinhaus Simply Stunning
2nd Place
- Breed: Airedale Terrier
- Name: GCH Sherwood CK Dexter Haven
3rd Place
- Breed: White Bull Terrier
- Name: Belrae Love Me Tender
4th Place
- Breed: Lakeland Terrier
- Name: GCH Brush Creek Winner Takes It All At Albemi
Toy Group
- Judge: Dr Antonio Molina
- Entry: 58
1st Place
- Breed: Papillon
- Name: GCH Dreampaps’ Jean-Zacharie With Blazen
2nd Place
- Breed: Pug
- Name: CH Double D’s Topaz The Duchess In Hollywood TKN
3rd Place
- Breed: Italian Greyhound
- Name: GCH Windancer Peachwood Morning Breeze
4th Place
- Breed: Shih Tzu
- Name: Xeralane’s Juxtaposition
Non-Sporting Group
- Judge: Dr Antonio Molina
- Entry: 69
1st Place
- Breed: French Bulldog
- Name: Sang Real’s Fortune Favors The Brave
2nd Place
- Breed: Standard Poodle
- Name: Bambi’s You Are The Music In Me
3rd Place
- Breed: Miniature Poodle
- Name: GCHS Sandstorm Say Yes To The Dress
4th Place
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCHS E’N J’s Crown Jewel Koh-E-Noor
Herding Group
- Judge: Dr Antonio Molina
- Entry: 54
1st Place
- Breed: Smooth Collie
- Name: GCHS Markos Top Gun
2nd Place
- Breed: Belgian Sheepdog
- Name: GCHS Mika Take Me To The Top Liswyn At Legacy CGC
3rd Place
- Breed: German Shepherd Dog
- Name: GCHS Windmill’s We Will Rock You
4th Place
- Breed: Cardigan Welsh Corgi
- Name: GCHP XIV Karat Come Hell Or High Water CGCA TKN
Best in Miscellaneous Class
Share This Story, Choose Your Platform!