Coulee Kennel Club, Inc.
Winona, MN
2023-10-28
Posted by: Lynn Meyer
Best In Show
- Judge: Mrs. Donnelle Richards
-
Breed: Beagle (over 13″)
- Name: CH Fernbriar Fresh N Fizzy
Reserve Best In Show
- Judge: Mrs. Donnelle Richards
-
Breed: Japanese Chin
- Name: GCHS Touche Hi N Mai-T At Chic
Junior Showmanship
- Judge: Mrs. Donnelle Richards
- Entry: 30
- Class: Open Senior
- Name: Abigail Engler
- Breed: Brittany
Best In Show: Nat’l Owner Handled Series
- Judge: Mrs. Nancy Smith Hafner
-
Breed: Doberman Pinscher
- Name: GCHB Jaimand’s Pardi Of One BCAT CGC TKI
Sporting Group
- Judge: Ms. Shelley S. Hennessy
- Entry: 105
1st Place
- Breed: Bracco Italiano
- Name: CH You Can Talk About Us
2nd Place
- Breed: German Wirehaired Pointer
- Name: GCH RNR Wide Open Throttle
3rd Place
- Breed: Irish Water Spaniel
- Name: Saracen Hope For The Future
4th Place
- Breed: English Cocker Spaniel
- Name: GCH Thistle Whitfield Lighten Up
Hound Group
- Judge: Mr. Del Richards
- Entry: 74
1st Place
- Breed: Beagle (over 13″)
- Name: CH Fernbriar Fresh N Fizzy
2nd Place
- Breed: Basenji
- Name: Ankhu You Take My Breath Away
3rd Place
- Breed: Longhaired Dachshund
- Name: Stardust Daydream Believer SL
4th Place
- Breed: Whippet
- Name: GCHB Northwind’s Pirouette
Working Group
- Judge: Mr. Del Richards
- Entry: 100
1st Place
- Breed: Samoyed
- Name: GCHB Millcreek’s On A Starquest BCAT
2nd Place
- Breed: Siberian Husky
- Name: Sidra’s Forever And Ever Amen
3rd Place
- Breed: Great Dane
- Name: GCHB Command’s Yes Sir
4th Place
- Breed: Great Pyrenees
- Name: CH Rivergroves Been A Long Time Coming
Terrier Group
- Judge: Mrs. Nancy Smith Hafner
- Entry: 35
1st Place
- Breed: Australian Terrier
- Name: GCH Temora Talk Dirty To Me
2nd Place
- Breed: Airedale Terrier
- Name: Roc Haven All Of My Love
3rd Place
- Breed: Miniature Bull Terrier
- Name: GCHB Lotus’ If I Ruled The World
4th Place
- Breed: Colored Bull Terrier
- Name: CH Tuffnutz Cutie Patootie
Toy Group
- Judge: Mrs. Nancy Smith Hafner
- Entry: 67
1st Place
- Breed: Japanese Chin
- Name: GCHS Touche Hi N Mai-T At Chic
2nd Place
- Breed: Miniature Pinscher
- Name: GCHB Stonebridge Wild Thing Timbear Creek
3rd Place
- Breed: Pekingese
- Name: GCHG Sunrise Dragon Forse Of Nature
4th Place
- Breed: Havanese
- Name: GCH Luv Bug N Brylee’s Conspiracy Theory
Non-Sporting Group
- Judge: Mrs. Nancy Smith Hafner
- Entry: 44
1st Place
- Breed: Miniature Poodle
- Name: GCHB Seamist Horizon Elementary My Dear Watson
2nd Place
- Breed: Bichon Frise
- Name: GCH Cher Ami’s Comin’ In Hot
3rd Place
- Breed: Boston Terrier
- Name: GCH Get To The Point Braveheart’s Sailor BCAT
4th Place
- Breed: Shiba Inu
- Name: GCHB Tobishi’s Numero Uno
Herding Group
- Judge: Ms. Shelley S. Hennessy
- Entry: 56
1st Place
- Breed: Border Collie
- Name: GCHG Bold North Sporting Fields Aff’air To Remember BN RN HT CGCA TKI
2nd Place
- Breed: Shetland Sheepdog
- Name: Kyrie Ever After II
3rd Place
- Breed: Rough Collie
- Name: Jereco Steampunk Fantasy For Knightwood
4th Place
- Breed: Cardigan Welsh Corgi
- Name: GCH Fernbriar Cast A Line
Best in Miscellaneous Class
Share This Story, Choose Your Platform!